FPS Dengesizliği !

Gökalp

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Isınmadan dolayı mı oluyor yoksa bilgisayar mı kötü anlayamadım.
Bazen oluyor ve de 1 veya 2 dakika kadar sürüyor.
Ayrıca ben bilgisayarımı pilsiz şarjda oynuyorum.
Bunun FPS ile bir ilişkisi var mıdır veya FPS sorunun çözümü var mıdır ?
Recep abinin verdiği kodları Windows 8 için yaptım ama değişiklik olmadı.
Şimdiden Teşekkürler !

[EDİT: Rust,Crysis 3,GTA 4 ve AC-Black Flag Oyunlarında)

Alt açıklama kısmında yazıyor Casper Nirvana falan...

●Casper Nirvana Notebook [DDR3 8GBytes RAM]
●Intel Core i5-4200M [Intel Haswell]
●Nvidia GeForce 740M [2GBytes] Dx11 128 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
BF4 oyununda oyundan kaynaklanıyor ama senin söylemiş olduğun oyunların bir kaçını ben de oynuyorum sorun yok. Bence ısınmadan dolayı kaynaklanıyor olabilir sonucunda dizüstü kullanıyorsun. Harici bir soğutucu kullanıyor musun ? Ve pili çıkartıp oyun oynaman da bir sıkıntı yaşatmaz, aksine pilde enerjiyi tam karşılamaz ve donma olur. Birde bilgisayarını ve sürücülerini güncel tutmalısın. Birde bilgisayarın performans moduna alıp da mı oynuyorsun, dengeli veya güç tasarrufu ise yine gereken performansı vermez.

Performans modunda oynuyorum şarjda oynuyorum harici soğutucu kullanmıyorum sürücüler de güncel. :D Daha ne yapabilirim bu olayın yaşanmaması için :D ?

Aynı sorun bende de var soğutucu kullanmıyorum. Ekran kartım GT740m knight online oynarken 50 60 FPS'den 25 30'lara düşüyor. Soğutucu çare olur mu acaba? Isınıyor biraz laptop. Alalı 3 ay oldu hemen hemen sürücülerde güncel.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı