FPS Drop Sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

UnknownZMR

Decapat
Merhaba arkadaslar.

Sistemim: ASUS ROG STRIX RX 560 4 GB / 8 GB RAM Vengeance 2666 MHz / Samsung 860 Evo 500GB / Ryzen 2600 / GA-A320M-HD2 / 144Hz monitör / FSP 80+ PSU

Gördüğünüz gibi böyle bir sisteme sahibim.

Fakat oynadığım bir oyun var ve drop yemeye başladım. Önceden böyle bir sıkıntı sanırım yoktu.

Her 5-10 saniyede drop giriyor 1 saniyeliğine, sebebi sizce ne olabilir?

Sistemim daha yeni, 6 ay civarı oldu.

Temizliği olsun vs. hepsini de yapıyorum anlam veremedim sizce sebebi ne olabilir?

Drop olmaması için ne yapmalıyım?

Yeni format attım bilgisayarıma son sürüm 1909 kullanıyorum hiçbir ayar çekmedim daha.

Merhaba arkadaslar.

Gördüğünüz gibi böyle bir sisteme sahibim.

Fakat oynadığım bir oyun var ve drop yemeye başladım. Önceden böyle bir sıkıntı sanırım yoktu.

Her 5-10 saniyede drop giriyor 1 saniyeliğine, sebebi sizce ne olabilir?

Sistemim daha yeni, 6 ay civarı oldu.

Temizliği olsun vs. hepsini de yapıyorum anlam veremedim sizce sebebi ne olabilir?

Drop olmaması için ne yapmalıyım?

Yeni format attım bilgisayarıma son sürüm 1909 kullanıyorum hiçbir ayar çekmedim daha.
Bence oyun içindeyken MSI Afterburner yazılımı ile sıcaklık, cpu ve gpu kullanım değerlerine bak. 20 dk falan oyna çıkan test sonuçlarını burada paylaş böylece sorunu daha iyi anlarız

Bence oyun içindeyken MSI Afterburner yazılımı ile sıcaklık, cpu ve gpu kullanım değerlerine bak. 20 dk falan oyna çıkan test sonuçlarını burada paylaş böylece sorunu daha iyi anlarız
Gerçekten çok işinize yarayacaksa hemen yapabilirim fakat sıcaklıktan olduğunu sanmıyorum ya :( Çünkü bilgisayar 1 gündür açık değil ve açar açmaz hemen saniyesinde girdim daha 3. dakikada oyundaydım droplanmayı hissettim yani ısındığını sanmıyorum ama yine çok istersen hemen gönderebilirim?
Ramleri dual channel yap 2x8
Peki bir şey daha soracaktım. Ben şuan Vengeance 8GB Ram kullanıyorum ve 2666 Mhz aynı markanın 2400 Mhz olanını alırsam yine çalışır mı?

Onu düşündüm bende fakat arkadaşlarım öyle bir sıkıntı olduğunu söylemiyor ama yinede ben birazda oyunda buluyorum suçu çünkü önceden böyle bir problem yoktu son 2 gündür var. Zula oynuyorum.
Oyunu çok bilmiyorum bir şey diyemeyeceğim ama bence optimizasyon kaynaklı. Arkadaşının sistemi nedir?

Oyunu çok bilmiyorum bir şey diyemeyeceğim ama bence optimizasyon kaynaklı. Arkadaşının sistemi nedir?
Aynı benim sistemim gibi arasında dağlar gibi fark yok. Fakat diyelim ki optimizasyon sorunu değil ne önerirsin? Yukarıda belirttiğim gibi Ram olayını yapsam olur mu? 2666 Var 8GB yanında 2400 8GB koysam sıkıntı çıkmaz dimi?

Aynı benim sistemim gibi arasında dağlar gibi fark yok. Fakat diyelim ki optimizasyon sorunu değil ne önerirsin? Yukarıda belirttiğim gibi Ram olayını yapsam olur mu? 2666 Var 8GB yanında 2400 8GB koysam sıkıntı çıkmaz dimi?
Frekans uyumsuzluğu yaşarsın
Belki güç kaynağıda yapabilir bunu çünkü sen oyuna girdiğin zaman senin donanımın daha fazla güç çekiyo eğer güç kaynağıda yetesizse bu gücü arada bir azaltır buda dropa sebep olabilir tam emin değilim ama sen yinede bu olayı iyice araştır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı