FPS düşmesi termal macundan kaynaklanabilir mi?

Oywle

Hectopat
Öncelikle sorunlarımı belirteyim ben FiveM oyuncusuyum girdigim sunucularda FPS düşmesi yiyordum RAM 8 GB idi o zamanlar ben de 4 GB RAM aldım 12 GB RAM yaptım belki bir faydası olur diye, daha sonra FPS droplar yine gitmedi. Bu sefer SSD ile alakalıdır dediler SSD aldım yine aynı şekilde FPS düşmesi yemeye devam ettim. Bugün 8 GB RAM aldım 16 GB yapacağım bir de böyle denemek istedim. Resmen 1800 TL'lik bilgisayarı 3000 TL'ye getirdim.

Not: İşlemcisi eskiydi onu da yükselttim. Anakart 1 RAM slotu arzalıydı anakart değiştirdim.

Şu anda şehir dısında oldugum icin 8 GB RAM'i takamadım deneyemedim. Aklımda bir soru var. FPS dropların nedeni işlemci macunu olabilir mi? Kalitesiz bir macun galiba 20 TL'ye almıştım. Cevaplar icin şimdiden teşekkür ederim.

Sıcaklıklar yükselirse işlemci frekans düşürebilir, yani evet dolaylı yoldan termal macun etkili.

Ekran kartı hariç her şeyi düşünmüşssün.

Aynen ekran kartıda cok pahalı be 😂😂
Oyun esnasında sıcaklığı takip edin yüksek sıcaklıklara ulaşıyorsa droplara sebep olabilir.
Sıcaklıkları nasıl bakabilirim acaba bi program vs varmı ?
Sıcaklıklar yükselirse işlemci frekans düşürebilir, yani evet dolaylı yoldan termal macun etkili.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı