FPS Düştüğünde fare laglanıyor

Herkese merhaba, hayırlı ramazanlar,
Bu bahsettiğim sorunu fare ile ilgili sanıyordum 3 farklı fare denedim yine oldu.
Oyunla alakalı olabilir mi dedim farklı oyunlarda da oldu, sorun şu şekilde oyunda 70-80 FPS alırken bir anda 40-30 düşüp seyir ederken fare laglanıyor. Bu durum gerçekten bayağı can sıkıcı ani manevralar yapmak gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Herkese merhaba, hayırlı ramazanlar,
Bu bahsettiğim sorunu fare ile ilgili sanıyordum 3 farklı fare denedim yine oldu.
Oyunla alakalı olabilir mi dedim farklı oyunlarda da oldu, sorun şu şekilde oyunda 70-80 FPS alırken bir anda 40-30 düşüp seyir ederken fare laglanıyor. Bu durum gerçekten bayağı can sıkıcı ani manevralar yapmak gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Hocam bu normal bir şey? Ayrıca bunun fare ile alakası yok ki. Sorun sistemden kaynaklıdır.

Sıcaklıkları kontrol edin. Bilgisayarınıza uzun süredir bakım yapılmıyorsa thermal throttle yapıyor olabilir, bu da işlemcinizin birden %100 kullanılmasına ve dolayısıyla farenizin ve oyununuzun takılmasına sebebiyet verecektir.

Hocam oyun Hunt Showdown, Back 4 Blood'ta denedim bu sorunu.
FPS'de de konunun başında dediğim gibi 80-70 başlarda boş ortamlarda, fakat kalabalık yerlere fazla çevre nesnesi veya fazla oyuncunun olduğu yerlere girince 40-30 dahi oluyor.
Bilgisayara hiç bakım yaptınız mı? Ayrıca sıcaklıkları hiç kontrol ettiniz mi? 80-70 normal FPS değeri, normal bir şey hocam. Tek çare donanım değiştirmek olacak.

Bilgisayara hiç bakım yaptınız mı? Ayrıca sıcaklıkları hiç kontrol ettiniz mi? 80-70 normal FPS değeri, normal bir şey hocam. Tek çare donanım değiştirmek olacak.

Tabii ki hocam bakım düzenli aralıklarla oluyor yapıyorum.
Cevaplarınız için ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim konuyla, oyun da zaten optimizasyon sorunları olsun kaplama sorunları olsun mevcut.
Bundan dolayı yüksek donanım gerekli.

Geri
Yukarı