FPS düşüşü

natgeo

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Sabah kalktım bilgisayarı açtığımda monitöre görüntü gelmedi (daha önce de birkaç kez yaşamıştım bu sorunu) ve ben de kabloları kontrol ettikten sonra ekran kartının tozlanmış olma ihtimalini düşünüp çıkarıp temizleyip tekrar taktım bu sefer görüntü geldi. Fakat akşam üzeri oyuna girdiğimde örnek CS:GO, LoL FPS 50-60'lara düşmüş durumda sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim. İlk kez böyle bir sorun ile karşılaştım. Normal FPS değerim CS:GO'da 240 sabitliyorum, LoL'de 144 CoD Warzone 90 FPS.

Teşekkürler herkese yardımları için

Oc yaptınızmı daha önce hiç?
Herkese merhaba,

Sabah kalktım bilgisayarı açtığımda monitöre görüntü gelmedi (daha önce de birkaç kez yaşamıştım bu sorunu) ve ben de kabloları kontrol ettikten sonra ekran kartının tozlanmış olma ihtimalini düşünüp çıkarıp temizleyip tekrar taktım bu sefer görüntü geldi. Fakat akşam üzeri oyuna girdiğimde örnek CS:GO, LoL FPS 50-60'lara düşmüş durumda sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim. İlk kez böyle bir sorun ile karşılaştım. Normal FPS değerim CS:GO'da 240 sabitliyorum, LoL'de 144 CoD Warzone 90 FPS.

Teşekkürler herkese yardımları için.

Resimden cevaplama yapamıyorum daha önce OC yaptınızmı.

Oyun sırasındaki işlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerinizi paylaşır mısınız? Eğer işlemciniz vs. çok ısınırsa kendini soğutmak için gücünü düşürecektir.

Hayır hiç yapmadım.

Anlıyorum MSI Afterburner ile RivaTuner'i indirip oyun içinde GPU kullanımı CPU sıcaklığı aynı şey GPU içinde geçerli bunları kontrol edebilir misiniz GPU kullanımı az ise de FPS düşüşü olabilir.
Hayır hiç yapmadım.

PC nizde işlemciye dahil bir ekran kartı var mı HD Graphics Vega vb.

Anlıyorum MSI Afterburner ile RivaTuner'i indirip oyun içinde GPU kullanımı CPU sıcaklığı aynı şey GPU içinde geçerli bunları kontrol edebilir misiniz GPU kullanımı az ise de FPS düşüşü olabilir.

PC nizde işlemciye dahil bir ekran kartı var mı HD Graphics Vega vb.
Daha önce kullanmadığım bir program umarım doğru görüntü almısımdır . CS-GO açık iken alındı ekran görüntüsü.

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-26_144709.png
    resim_2021-01-26_144709.png
    280,6 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı