RX550 FPS düşüşü

Mujo Corhamzic

Hectopat
Yer
Novipazar, Serbia
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws V siyah 16 GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 RAM
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000 500GB 2200/2000mb/s NVMe M.2
Ekran kartı
Asus Phoenix PH-RX550-4G-EVO Radeon RX 550 4GB GDD
Anakart
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI) 4600MHz(OC) DDR
İşlemci
AMD Ryzen™ 5 3600X 3.8GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12
Herkese merhaba, 4-5 gün öncesine kadar sorunsuz oynadığım oyunları şu an aynı ayarlarda oynayamıyorum. PC de herhangi bir değişiklik veya ekstra hiçbir şey yüklemedim. Olduğu gibi 4-5 gün öncesi ile aynı fakat oynadığım her oyunda aşırı FPS düşüşü, donma ve kapanma sorunu almaya başladım birdenbire. Mesela geçen hafta Detroit: Become Human oyununu 1080p düşük ayarlarda ortalama 35 FPS ile oynarken şu an 720p de bile 30 FPS alamıyorum. Daha basit LoL, CS:GO gibi oyunlarda da FPS'im geçen haftaya göre düşük ve donma sorunları çok oluyor. Tahminim ekran kartı sürücüsüyle alakalı olduğu çünkü YouTube videolarında bile donma almaya başladım. Sizce sebebi ne olabilir? Kısabileceğim bir ayar var mı PC'yi boşa yoran veya sürücüye etki edebilecek bir şey?

Ek olarak oyunlara girdiğimde ilk yükleme ekranındayken ekranda ışık dalgalanmaları oluyor. Aydınlık çok az gidip geliyor tam nasıl anlatılır bilemedim. O sıra mouse a vs. tıklarsam uygulama yanıt vermiyor hatası gelip oyun yüklenince düzeliyor.

SSD sağlık kontrolü yapın ve görev yöneticisinde CPU, RAM kullanımı kaç bir bakın.

Kontrol edeceğim sağ olun.
Eğer son sürücüyü kurduysanız bir öncekine geçmeyi deneyin.

Bir önceki direkt siyah ekran verip WattMan hatası ile kapandığı için güncellemiştim. Geçmiş sürücüleri de denedim fakat nafile. Hepsinde bir süre sonra ayrı bir problem meydana geliyor.
Sıcaklık değerleri kaç?

Ekran kartı sıcaklığı 56 derece idi en son problemi yaşadığımda. Diğer bileşenlerin sıcaklıklarını kontrol etmedim henüz.

DDU ile sürücüyü kaldırıp eski bir sürüm yüklemeyi dener misin?
Recommended WHQL olsun.

4-5 kere denedim farklı ve eski sürüm Recommended WHQL sürücüleri fakat nafile. Güncelleme yapacağımda da DDU ile eskisini kaldırıp güncelini yüklüyorum. Dediğim gibi bir süre sonra illa bir sorun çıkıyor şu an olduğu gibi.

Kontrol edeceğim sağ olun.

Bir önceki direkt siyah ekran verip WattMan hatası ile kapandığı için güncellemiştim. Geçmiş sürücüleri de denedim fakat nafile. Hepsinde bir süre sonra ayrı bir problem meydana geliyor.

Ekran kartı sıcaklığı 56 derece idi en son problemi yaşadığımda. Diğer bileşenlerin sıcaklıklarını kontrol etmedim henüz.
İşlemci sıcaklığını kontrol edermisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı