FPS düşüşünün sebebi PSU olabilir mi?

maske0145

Decapat
Daha fazla  
Ara ara oyunlarda anlık FPS dropları yaşıyorum.

Güç kaynağı biraz yetersiz gibi bununla bir ilgisi var mıdır, yoksa hard disk veya RAM'larda yapabilir mi?

Sistem:
300 watt güç kaynağı.
6 GB DDR3 1333 MHz RAM.
GTX 750 2 GB.
Q9400 2.66GHz işlemci.
Ve 300 GB neredeyse 12 yıllık Samsung marka hard disk.

Sorunun kaynağı neyle alakalı olabilir, ne yapmam gerekir?

Bu sistem 300W verimsiz bir PSU ile bile çalışır ama buna etken güç de olabilir. Hard disk de olabilir. Bir SSD ile canlanma şansı yüksek.

PSU'dan kaynaklı bir FPS düşüşünün olduğunu hiç duymadım fakat sisteminiz oyun için düşük kalıyor olabilir.

PSU'dan kaynaklı bir FPS düşüşünün olduğunu hiç duymadım fakat sisteminiz oyun için düşük kalıyor
öyle olduğunu da düşündüm fakat gta 4 gibi bir oyunda da aynı problem oluyor yani oyunla alakası yok

Bu sistem 300W verimsiz bir PSU ile bile çalışır ama buna etken güç de olabilir. Hard disk de olabilir. Bir SSD ile canlanma şansı yüksek.
peki nasıl bir ssd önerirsiniz ve ssd aldığımda güç kaynağı herhangi bir problem yaratır mı şuan hiçbi şekilde sıkıntısı yok gibi

Güç kaynağı yeterli. Diskiniz çok eski. CrystalDiskInfo ile disk sağlına bakın ve HDTune ile Bad Sector taraması yapın.

Ayrıca sıcaklık ve kullanım değerleri nasıl? MSI Afterburner ile inceleyin. FPS drop yaşanırken değerlerde nasıl bir değişim olduğunu belirtirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güç kaynağı yeterli. Diskiniz çok eski. CrystalDiskInfo ile disk sağlına bakın ve HDTune ile Bad Sector taraması yapın.

Ayrıca sıcaklık ve kullanım değerleri nasıl? MSI Afterburner ile inceleyin. FPS drop yaşanırken değerlerde nasıl bir değişim olduğunu belirtirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
gpu sıcaklığı 40-50 lerde geziyo hatta bazı oyunlarda 35-40 tan yukarı çıkmıyor işlemci ise 65-80 arası gidio geliyor . dediğin gibi diski kontrol etmem gerekiyor sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı