FPS için 165Hz vs 240Hz monitör

Bütçe
2500

Sunar

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar 27inç 75Hz monitöre sahibim, hem 2. bir monitör olsun hem de Hz yükseltmek istiyorum. CS:GO ve Valorant arada PUBG oynuyorum yıllardır sadece FPS oyunu oynuyorum değişmiyor Hz farklılıklarına baktım bir de panel çıktı onlara bakıp araştırdım lakin kafam karıştı Curved düz 24 27 ne alayım kafam iyice karıştı bütçe kısıtlı olduğu için çok da şekil değiştiremiyorum 240Hz AOC 27inç monitör buldum bu sefer renk açılması oluyor diye yorumlar gelmiş 165Hz veya 240 alayım istiyorum aldığım zaman bir 5 sene değiştirmem büyük ihtimal bu bütçede ne alabilirim?

Edit: Ekran kartı 3060 işlemci 5600X.

Merhabalar arkadaşlar 27inç 75Hz monitöre sahibim, hem 2. bir monitör olsun hem de Hz yükseltmek istiyorum. CS:GO ve Valorant arada PUBG oynuyorum yıllardır sadece FPS oyunu oynuyorum değişmiyor Hz farklılıklarına baktım bir de panel çıktı onlara bakıp araştırdım lakin kafam karıştı Curved düz 24 27 ne alayım kafam iyice karıştı bütçe kısıtlı olduğu için çok da şekil değiştiremiyorum 240Hz AOC 27inç monitör buldum bu sefer renk açılması oluyor diye yorumlar gelmiş 165Hz veya 240 alayım istiyorum aldığım zaman bir 5 sene değiştirmem büyük ihtimal bu bütçede ne alabilirim?

27inç oyun için fazla büyük gözünü çok yorar. 23.5inç al bana kalırsa.

Oha 240 Hz o monitör 3.600 TL bandındaydı diye biliyorum çok iyi düşmüş bence kaçırma nasıl alırım diye düşünüyorum bende çok iyi fiyatı.

Ekran kartları sistem, teknoloji gittikçe gelişiyor. Artık günümüzde TR şartlarında bile 144 Hz şart oldu. 5 Sene kullanacaksanız geleceğe yönelikte olması açısından 240 Hz tavsiyemdir. Yıllardır FPS oyunu oynuyor ve ilk defa kullanacaksanız farkı hepsinde hissedersiniz. AOC modelin fiyatı indirimliyken kaçırılmamalı.

Curved ve normal ekran kararınıza isterseniz Vatan Bilgisayar, MediaMarkt gibi elektronik malzemeler satan yerlere bakmanızı tavsiye ederim çünkü çoğu insan Curved monitörde oynayamıyor. Siz Curved mi yoksa normal monitörmü tercih edip etmemenizi gözleriniz ile görmenizi tavsiye ederim. Ekran büyüklüğüne gelecek olursak 27.inç kullanmayı tercih ediyorum şahsen kendi adıma. Ekran büyüklüğü konusundada gözleriniz ile görmenizi tavsiye ederim memnun kalmayıp tekrar iadeler ile uğraşmayın bence derim sonuçta 1 defa alacaksınız ekran kartı gibi işlemci gibi bir şey değil bu monitör.
Bu makaleyi okuyarak kendi kararınızı vermeyi tavsiye ederim monitör FPS oyunlarında çok önemlidir başkalarının tavsiyelerinizi dinlemenizi tavsiye etmem Hz konusuna gelecek olursak Hz ne kadar yüksek olursa oyunda aldığın FPS değeride bir o kadar iyi olur 60Hz ekranda istediğiniz kadar 300FPS alabilirsiniz o oyunu 60Hz akıcılığında oynayacaksınız.
Hz konusuna gelicek olursak monitörün saniye başı ekrana verdiği piksel yoğunluğunu belirten değer .

Yorumlar için teşekkür ederim öncelikle arkadaşlar şuan kullandığım 27inç aslında memnunum hz düşük olmasa değiştirmem, şuan monitör tn panel imiş aldığımda bakmamıştım renk konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım sadece yorumlarda 27inç 2k olmayınca 240 hzde sıkıntı oluyor diye yorumlar vardı sıkıntı olmaz diyorsanız

Yorumlar için teşekkür ederim öncelikle arkadaşlar şu an kullandığım 27inç aslında memnunum Hz düşük olmasa değiştirmem, şu an monitör TN panel imiş aldığımda bakmamıştım renk konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım sadece yorumlarda 27inç 2K olmayınca 240 Hz'de sıkıntı oluyor diye yorumlar vardı sıkıntı olmaz diyorsanız.

27inç büyük olduğu için gözünü gerçekten çok yorar. Mesela kuzenimde 24 ya da 25inç monitör vardı 2 el Valorant girdim gözlerim çok ağrıdı.

Arkadaşlar 24 inç almak istiyorum 27den vazgeçtim 2 tane monitör arasında kaldım biri curved va panel biri düz ips hangisini seçmeliyim

Arkadaşlar 24 inç almak istiyorum 27'den vazgeçtim 2 tane monitör arasında kaldım biri Curved VA panel biri düz IPS hangisini seçmeliyim.

Dell S2422HG 23.6"165Hz 1ms (Hdmı+Display) Curved Gaming Monitör ben şahsen bunu tercih ederdim ve sanırım öyle yapacağım :D

Geri
Yukarı