FPS oyunları gamepad ile nasıl rahat oynanıyor?

TRPoWer

Hectopat
Daha fazla  
Gamepadimle Battlefield V ve Battlefield 2042 oynamaya çalıştım. Gerçekten durumum rezaletti, hiç aim alamıyordum. İnternetten baktığımda gamepad ile rahat bir şekilde oynayanları gördüm ve nasıl olduğunu anlamadım. Eğer siz gamepad ile FPS oynayabiliyorsanız nasıl oynuyorsunuz? Belirli bir tekniği, ayarı vs var mı?

Bir konsol oyuncusu olarak ben de klavye ve mouse ile nasıl oynadığınızı anlamıyorum. Gamepad’de herşeyin tuşu aklımda kolayca yerine oturuyor ama mesela CS’de takım değiştirme tuşunu klavyeye bakmadan bulamıyorum. Onun dışında triggerlar ve vibrate mantığı FPS oyunlar için daha gerçekçi bence. Olay tamamen alıştığın platform ile alakalı. 1 yıl konsoldan BF, COD yerine PC’den oynamaya başlasam muhtemelen sizinle aynı durumu yaşarım.

Teknik falan yok :D Bir iki ay gamepad ile geçir alışıyorsun. İlk konsol aldığımda ben de afallamıştım. CoD serisi Gamepad'le en zevk aldığım FPS deneyimi olmuştu.

1682972397304.png

Oynayamaya devam edersen alışırsın. Ne kadar sürede alışacağın da sana kalmış.

Ben de konsol oyuncusuyum. Warzone oynuyorum çok fazla. Klavye mouse bağlamaktansa Gamepad ile oynamak istiyorum. Aim asist olmasına rağmen gerçekten beceriksizce oynuyorum:) Youtube’da bakıyorum milletin hedef ateş ederken düşmana yapışıyor aim asist ile ama benim hedef sürekli yukarı sağa sola kayıyor ateş ederken. Muhtemelen ince bir tekniği var aim asisti kullanmanın ama ben çözemedim

Rekabetçi oyunlarda sıkıntı olabiliyor, her ne kadar gamepad ile oynamaya alışsanız da, klavye ve mouse ile iyi oynayan birine karşı şansınız neredeyse sıfır. Ben de oyunları gamepad aldığımdan beri klavye ve mouse ile oynamıyorum, FPS oyunları dahil. Fakat rekabetçi bir oyun gireceksem CS GO gibi gamepadle oynamak sıkıntı. Çapraz platform var ise PC den oynayanlara karşı şansınız yok.

Rekabetçi oyunlarda sıkıntı olabiliyor, her ne kadar gamepad ile oynamaya alışsanız da, klavye ve mouse ile iyi oynayan birine karşı şansınız neredeyse sıfır. Ben de oyunları gamepad aldığımdan beri klavye ve mouse ile oynamıyorum, FPS oyunları dahil. Fakat rekabetçi bir oyun gireceksem CS GO gibi gamepadle oynamak sıkıntı. Çapraz platform var ise PC den oynayanlara karşı şansınız yok.
Ben her ne kadar Gamepad ile fps oynamayı beceremesem de aim asist olan oyunlarda durum böyle değil bence. Mesela Warzone’un klavye mouse oyuncuları, gamepad ile oynayanlarla karşılaşmayı pek istemez. Gamepad’i iyi kullananın avantajlı olduğunu söylerler. Ben o avantajı yaşayamıyorum nedense ama genelde böyle söylenir:)

Öncelikle cevaplarınızı için teşekkür ederim. Diğer bir sorum hassasiyeti nasıl ayarlıyorsunuz? Arkama vs hızlı dönemiyorum mesela o yüzden hassasiyeti arttırıyorum ama hassasiyeti arttırdıktan sonra da aim hiç anlamıyorum. (bu arada oynadığım gamepad DualShock 3 eğer bu gamepad ile ilgili bir sıkıntı varsa lütfen belirtin.)

Yeni konular

Geri
Yukarı