FPS oyunları için i5 3. nesil vs i7 3. nesil

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monitör: Acer G206HQLCB 19.5 inç 5 MS 60 HZ 1600x900
Klavye: Everest KB-GX6 Gökkuşağı Renkli Aydınlatmalı Q klavye red switch
Mouse: Razer Viper Mini 1.600 DPI
Kulaklık: Razer Black Shark V2X 7.1 Surround 3.5 MM Jak girişli
Anakart: Gigabyte GA-H61M-DS2 (rev 2.0)
İşlemci: İntel Pentium G2020 2 çekirdek 2.90 GHZ
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7730 2 GB
Ram: 8 GB
HDD: Samsung HD502HJ 465 GB
SSD: CDG-128GB-SSD25
Genellikle Valorant, Warzone, Apex ve Overwatch tarzı ve hikayeli oyunlar oynarım. i5 3. nesil mi daha uygun olur benim için yoksa i7.3 nesil mi? Ekran kartım AMD Radeon HD 7730.

İkisi de önermeyeceğim işlemciler. Bütçeniz ne kadar? Belki daha iyisini bulabiliriz. Gene de sorunuzu cevaplayayım i7 3. nesil daha iyi olur.

Anakartım Max i7 3.nesil destekliyor o yüzden yaz tatiline kdar FPS oyunlarını kastırmadan oynatsın yeter.

Anakartım Max i7 3.nesil destekliyor o yüzden yaz tatiline kdar FPS oyunlarını kastırmadan oynatsın yeter.
Bence şuanlık hiç işlemciye uğraşmayın çoktan işlemciniz varsa, yaz tatili gelince bütün paranızı iyi bir PC'ye verin. Veya şimdi bir APU PC alın, yaz tatilinde de ekran kartı takın.

Bence şu anlık hiç işlemciye uğraşmayın çoktan işlemciniz varsa, yaz tatili gelince bütün paranızı iyi bir PC'ye verin. Veya şimdi bir APU PC alın, yaz tatilinde de ekran kartı takın.

Teşekkürler hocam öyle yapacağım o zaman.

Genellikle Valorant, Warzone, Apex ve Overwatch tarzı ve hikayeli oyunlar oynarım. i5 3. nesil mi daha uygun olur benim için yoksa i7.3 nesil mi? Ekran kartım AMD Radeon HD 7730.

Eğer FPS oyunları oynayacaksanız size 7. veya 8. nesil işinizi bayağı iyi görür ama bütçeniz az ise 5. nesil öneririm. 3.nesil daha çok ofis bilgisayarları için daha uygundur.

O zaman i7 3. nesil takın grafikleri biraz düşürürseniz donma kasma yaşamazsınız.

İşlemci kaç GHz ve kaç çekirdek? Bu değerlerde önemli.

Eğer FPS oyunları oynayacaksanız size 7. veya 8. nesil işinizi bayağı iyi görür ama bütçeniz az ise 5. nesil öneririm. 3.nesil daha çok ofis bilgisayarları için daha uygundur.

O zaman i7 3. nesil takın grafikleri biraz düşürürseniz donma kasma yaşamazsınız.

İşlemci kaç GHz ve kaç çekirdek? Bu değerlerde önemli.

i7 3. nesil 4 çekirdek 3.40GHz ama benim şimdiki işlemci 2 çekirdek 2.90 GHz Intel Pentium G2020.

Yeni konular

Geri
Yukarı