FPS Oyunlarında DPI ve Sensitivity Ayarları

Ömer Özgenç

Hectopat
Herkese iyi günler. Logitech G402 farem ile ağırlıklı olarak FPS oynuyorum. Anlamadığım bir olay var o da DPI ve Sensitivity ilişkisi. Örneğin Battlefield 4 oyununda 2000 DPI, oyun içi Sensitivity %1'de oynamak mı mantıklı yoksa DPI'ı 10 yapıp Sensitivity'i %100 yapmak mı ? Kendi alışık olduğum ayarları biliyorum ancak hangi ayarın baskın olması gerektiğini, daha isabetli olduğunu bilmiyorum. Bu arada ekran çözünürlüğüm 1360x768 60Hz.

Dostum o tamamen senin el hassasiyetine nasıl daha iyi kullanabildiğine bağlı. 2000DPI çok yüksek bir ayar elin titrese o direkt olarak yansır nasıl rahat oynuyorsan o şekilde ayarla.

Dostum o tamamen senin el hassasiyetine nasıl daha iyi kullanabildiğine bağlı. 2000DPI çok yüksek bir ayar elin titrese o direkt olarak yansır nasıl rahat oynuyorsan o şekilde ayarla.

Örneğin BF4'te 720 DPI %20 sensitivity oynuyordum. Sonra DPI'ı 2000 e çekip sensitivity'i %1 yapınca aynı ayar oldu ama hangisi daha isabetli olur ben onu merak ediyorum.

Mantıken DPI yüksek, sensivity düşük olunca daha faydalı olabilir. Çünkü yüksek DPI'da algılama da yüksek olur. Yani çok çok daha küçük hareketleri bile algılayabilir. Sensivity'de ise hız yükselir.

CS:GO`da profesyonel oyuncular, düşük dpi-yüksek sens. veya yüksek dpi-düşük sens. oynuyorlar. Yani pek farketmiyor gibi.

tamamen sana bağlı ancak yüksek dpi düşük sens benim tarafimca daha iyi. mesela ben H1Z1: KOTK fazla oynuyorum ancak etrafina dikkat etmen gereken ve açık alan olduğu için diğer oyunculara göre yüksek sens tercih ediyorum ancak alışırsan çoğu ile iyi oynarsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı