FPS oyunlarında kendimi nasıl geliştiririm?

Cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Benim Aim Lab öneren arkadaşlara bir sorum olacak. Önerdiğiniz bir çalışma var mı Aim Lab için.

Bir CS:GO Global'i olarak söyleyebilirim, sistemin ve ekipmanların iyi değilse çok zor bir iş. Güzel refleks gösterebilmen için, sisteminin ve ekipmanlarının da buna izin vermesi lazım. Biraz kötü bir sistemle oynayan Supreme bir arkadaşım da var. Ama kendisi reflekslerden çok taktiği ile iş yapıyor. Çok güzel ses dinleyerek ve çok güzel konumlanarak güzel işler başarabiliyor.

Monitörünüz, fareniz, işlemciniz ve ekran kartınız nedir?

Bir CS:GO Global'i olarak söyleyebilirim, sistemin ve ekipmanların iyi değilse çok zor bir iş. Güzel refleks gösterebilmen için, sisteminin ve ekipmanlarının da buna izin vermesi lazım. Biraz kötü bir sistemle oynayan supreme bir arkadaşım da var. Ama kendisi reflekslerden çok taktiği ile iş yapıyor. Çok güzel ses dinleyerek ve çok güzel konumlanarak güzel işler başarabiliyor.

Monitörünüz, fareniz, işlemciniz ve ekran kartınız nedir?

60 Hz AOC marka monitör.
i5-4590 işlemci.
AMD Radeon HD 8550 ekran kartı.
Gamenote MS814 mouse.

Mouse sensörü pek iyi değil galiba. Çokta anlamıyorum aslında da baktım ivmelenmesi falan güzel değil gibi duruyor. Yanlış biliyor olabilirim, bir şey demiyim çokta.
60 Hz pek yeterli değil rekabetçi oyunlarda. Ekran kartı işlemci kombinasyonu 60 Hz için yeterli şuanda ama 144 Hz veya üstü için yeterli değil.

Orta seviye bir sistem hocam. Ben mesela senin sistemin ve ekipmanlarınla oynasam çok vuracağımı sanmıyorum. En az 150 ips bir mouse, en az 144 Hz bir ekran ve 144 Hz'i güzel bir şekilde yakalayabileceğin bir sistem ile çok iyi bir şekilde oynarsın.

Solo Vertigo, Nuke, Overpass falan gir. Aim'den önce oyunu öğren, gamesensin gelişsin ki rahatça crossu koy tak tak vur. Oyun aimden ibaret değil. Ayrıca, yprac aim training öneririm, uzun zaman oldu unutup ismini yanlış yazdıysam affola.

Mouse sensörü pek iyi değil galiba. Çok da anlamıyorum aslında da baktım ivmelenmesi falan güzel değil gibi duruyor. Yanlış biliyor olabilirim, bir şey de miyim çok da.
60 Hz pek yeterli değil rekabetçi oyunlarda. Ekran kartı işlemci kombinasyonu 60 Hz için yeterli şu anda ama 144 Hz veya üstü için yeterli değil.

Orta seviye bir sistem hocam. Ben mesela senin sistemin ve ekipmanlarınla oynasam çok vuracağımı sanmıyorum. En az 150 IPS bir mouse, en az 144 Hz bir ekran ve 144 Hz'i güzel bir şekilde yakalayabileceğin bir sistem ile çok iyi bir şekilde oynarsın.

Hocam fareden memnunum CS:GO'dan örnek verecek olursam(ücretsiz versiyon kullanıyorum) her el 20-25 arası kill alıyorum bazen daha da yukarı çıktığı oluyor. Ama monitör ve sistem konusunda haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı