FPS oyunlarını bilekten mi oynuyorsunuz, koldan mı ?

Size gülüyorum şu an. Bilekten soldan sağa çevirseniz arkanıza bile dönemezsiniz. Bu arada çoğu oyuncu bilekten oynamaz.Koldan oynar mousepadlerinin büyüklüğüne bakarsanız anlarsınız.

Gülmeye ve olaylara kendi gözünden bakmaya devam et. Hala diretiyorsun. Tarzla alakalı olduğunu söyledim sana. Ben refleks olarak gayet hızlıyım. Bileğimi de gayet hızlı döndürüyorum. Dediğim gibi kesin vuruş yaparım. Koldan oynayanların çoğu agresif oyuncu olup kaybederler. Siz de onlardan birisiniz galiba. :)

Edit: Biraz da anormal bir insanım. :)

Gülmeye ve olaylara kendi gözünden bakmaya devam et. Hala diretiyorsun. Tarzla alakalı olduğunu söyledim sana. Ben refleks olarak gayet hızlıyım. Bileğimi de gayet hızlı döndürüyorum. Dediğim gibi kesin vuruş yaparım. Koldan oynayanların çoğu agresif oyuncu olup kaybederler. Siz de onlardan birisiniz galiba. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dünyanın en iyi oyuncularından biri sizce bilekten mi oynuyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Dünyanın en iyi oyuncularından biri sizce bilekten mi oynuyor?

Tek bir oyuncuya bakarak mı değerlendiriyorsun?

Tek bir oyuncuya bakarak mı değerlendiriyorsun?

Size gülüyorum şu an. Bilekten soldan sağa çevirseniz arkanıza bile dönemezsiniz. Bu arada çoğu oyuncu bilekten oynamaz.Koldan oynar mousepadlerinin büyüklüğüne bakarsanız anlarsınız.
Gülünecek bir durum yok. Dediğin gibi dönüşlerde ben de çok sıkıntı çekiyordum. Oyunlarda normal hassasiyeti yüksek, nişan alma hassasiyetini düşük yaparak o problemden kurtuluyorsun. Ayrıca Pubg'de AKM tarzı silahlar otomatikte yukarı çok sektiğinden dikey hassasiyeti de arttırarak az bir aşsğı mouse hareketiyle silahı kontrolün altında tutuyorsun.

Hala teker teker oyuncu göstermeye çalışıyorsun. Senle muhattab olmayacağım.

Yerine göre değişiyor. Hem bileğimi hem de kolumu kullanıyorum. Ani bir tepki vermemde kolumu kullanırım. Bileğimi daha çok bir yere girmeden önce köşeleri kontrol etmek için kullanırım. Profesyonel oyuncuları örnek almanın bence bir mantığı yok ayrıca herkesin oyun tarzı farklı... Tercih meselesi.

Bilekten oynamak daha rahat gelebilir fakat keskin dönüşler yapamazsınız genelde, yüksek hassasiyet kullanır bu tarzda oynayanlar. Ben uzun süre bilekten ve düşük hassasiyette oynadım (400 DPI) fakat hareket mekanizmanı oldukça kısıtlıyor seni küçük bir alanda oynamaya hapsediyor. Birkaç aydır koldan oynamaya çalışıyorum, kolu mousepadin en üst kısmında oynatmak ilk seferde çok zor ve yorucu geldi. 1-2 hafta sonra epey alıştım şuan kesinlikle daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca çoğu profesyonel oyuncu koldan oynuyor bilekten değil.

Geri
Yukarı