FPS oyunlarının yetenek bazlı olmadığını kanıtladım

Kısmen doğru aslında. Her halükarda bir oyunda görsel kalite, fps değerleri ve İnternet hızı çok önemli. Bence bu işin %70 i bu hatta. Yeteneklerimizin neredeyse birebir aynı olduğu bir arkadaşım daha iyi pc ile oynarken, o kartalda ben o sırada nova4 ten kurtulmaya çalışıyordum. Ama şöyle de bi durum var 1vs1 de alabiliyordum. Yani bence arkadaşın dedikleri %70-%80 oranında doğru.

Herkes dalga geçmiş ya da negatif bakmış duruma, ben sana katılıyorum benim 60Hz 60FPS veren Laptop'ım var fakat bu değerler oyunu oynarken akıcı kılan şeyler olmuyor, 144 Hz monitörlü birisindeki oyuncunun gördüğüyle 60Hz monitörün gördüğü daha farklısır, ilkinde daha erken görürsün rakibi. Mouse ve klavye konusuna gelirsek, tıklama hızı büyük fark yaratıyor, beynin daha hızlı tepki gösterebilir fakat mouse ve klavyeye bastığında gecikmeli gelebilir, bunun nedeni kesinlikle ekipman farkıdır. Koltuk konusunda tabii ki de ergonomik olması dışında bir fark yaratcağını sanmıyorum. Oyun oynarken yemek masasının sandalyesini kullanıyordum ne kolluğu var ne rahat, otururken bile hazımsızlık ediyorum ve duruş bozukluğu yaşıyorum.
Kısaca tüm her şey P2W'e bağlanabilir.
Oyuncu koltukları eğer mouse tutarken kolunu dinlendirebiliyorsan aşırı önemli 1: oyun ortası kol yorulmaz. 2: daha zor bilek-kol hastalığına yakalanıyor ki bir tenisçi dirseği esporcuları çökertir direkt kolunu kullanamaz sızıdan ve oynattıkça da daha kötü hale gelir hastalık. Artı olarak eğer daha rahat hissedersen daha uzun süre ve daha kolay oynayabilirsin oyun ortasında sırt ağrısı çekmek yerine. Tabi bu mutfak sandalyesine ve oyuncu koltuğuna bağlı.

pay to win bunlara denmiyor o senin donanımın sucu oyunun değil. hemde illaki bir artış vardır normal bişey bence
Bu pay to win dev'lerin değil hayatın gerçeklerinin suçu. Yargılayacak kimse yok ama pay to win bence.

Son düzenleme:
Bu yeteneğe bağlı bir şey 60Hz 70 FPS aldığım zamanlarda Valorant'a immo 1 de dolanıyordum su an 240Hz ile oynuyorum hala e sporcu değilim immo 2'yım 😂
Arkadaşa anlatamıyoruz kendisi yeteneksiz değil ekipmanları kötü

60 fps sabit değil ve 60 Hz monitör. Okudun mu yazımı? Yıllardır günde bir iki saat aim training yapıyorum.

Laptop çöp eğer özel klavyen ve mouse'un yoksa.

Esporcular aynı şartlarda mı oynuyor? Aa, tesadüfe bak ki ben aynı şartlarda oynamıyorum. Onu ne yapacağız?
Yazında ryzen 3 radeon gpu lu laptop yazıyor
60 FPS sabit vs tahminde bulundum 60 FPS sabit alamıyorsan yeni PC al kardeşim donanımın yetersizligi ama bu pay to win olmaz

Son düzenleme:
Ben eskiden adamları görmeden ölüyordum. Nasıl pro olunur videosu izlemistim o video sayesinde şimdi adamları gördükten sonra ölüyorum

Uzun zamandır, yıllardır, her gün en az 2 saat aim training yapıyorum. Hayalim e-sporcu olmaktı. Her zaman öldürdüğüm kişi sayısından daha çok ölüyorum. Ryzen 3 CPU'lu Radeon GPU'lu 12 GB RAM'li kötü bir laptopa bir 100 TL klavye bir de 90 TL mouse taktım oynuyorum. Arkadaşımın evine gittim, bilgisayarı benimkinden onlarca kat pahalı, gamer koltuğu, kalite mouse pad, 6 kocaman fanlı kasa... Bir bilgisayarı vardı. Aynı oyunu aynı şartlarda farklı PC ile rekabetci oynadım ve oynadığım her oyunu kolayca kazandım. 4 kere ölüp 14 kere öldürdüğüm oldu. O an ağlayasım geldi yıllarımı nasıl da çöp ettiğimi anlayarak bu kadar gereksiz, pay to Win ve yetenek gerektirmeyen bir şeye. O 14 killin de 7'si headshottu.

FPS oyunları yetenek ve strateji ister açık ara. Ve bu yaşadığın tek fark Hz farkı. Cristiano Ronaldo'ya da Messi'ya da mbappé'ye kundura ver hadi maça de inanılmaz kötü oynarlar. Hatta ortalama bir futbolcu kramponları olduğu için onları ezer geçer. O zaman ne diyeceğiz? Futbol yetenek oyunu değil pay to Win mi diyeceksin? Giydiğin kıyafet futbola uyumlu olması ne kadar önemliyse espor işi için de ekipmanların önemli. Ayrıca P2W olayı sadece firmayı etkiliyorsa p2wdir. 1 milyar dolara inanılmaz ötesi teknolojiye sahip bir klavye mouse seti al bunun oynadığın firmaya ekonomik katkısı nedir? 0 TL. O senin fakir olduğunu gösterir firmanın P2W olduğunu değil. Oy kullanırken de aklına 7 HS gelsin.

60 fps sabit değil ve 60 Hz monitör. Okudun mu yazımı? Yıllardır günde bir iki saat aim training yapıyorum.

Laptop çöp eğer özel klavyen ve mouse'un yoksa.

Esporcular aynı şartlarda mı oynuyor? Aa, tesadüfe bak ki ben aynı şartlarda oynamıyorum. Onu ne yapacağız?
Esporcular aynı şartlarda oynamasına rağmen hiçbiri aynı oyun yeteneğine ve tarzına sahip olmamaları oyunun yetenek bazlı olduğunu kanıtlar efendim. Esporcular hariç tüm şartları genellemeye vurarak aynı kabul edebileceğimiz başka bir topluluk olmadığı için esporculardan örnek verdim. 2 maç rezil gibi oynayıp köpürdükten sonra suçu bilgisayara atıp sosyalde konu açmak da güzel kafa.

Kısmen doğru aslında. Her halükarda bir oyunda görsel kalite, fps değerleri ve İnternet hızı çok önemli. Bence bu işin %70 i bu hatta. Yeteneklerimizin neredeyse birebir aynı olduğu bir arkadaşım daha iyi pc ile oynarken, o kartalda ben o sırada nova4 ten kurtulmaya çalışıyordum. Ama şöyle de bi durum var 1vs1 de alabiliyordum. Yani bence arkadaşın dedikleri %70-%80 oranında doğru.
1v1’de alabiliyorsanız gamesense’iniz düşük büyük ihtimalle. Pro oyuncuların rehberlerini izleyerek arkadaşınızdan daha yüksek ranklara çıkabilirsiniz.

Hocam kuzenim adaptöre bağımlı, GT 310M ekran kartlı Lenovo laptopu ile 30FPS'de güzide idi, GT 1030'lu masaüstüne geçtiği an Global'e çıktı ve 5 yıldırda Supreme'e bile çok nadir düştü. CS:GO gibi oyunlarda ekipman ve sistemin %30'luk bir etkisi var, kalan kısmıda yeteneğin tek başına değil oyun bilgiside oluşturuyor. Yeteneğin olabilir ve benim gibi ölüm maçında eline AWP alıp kill kasmaktan öteye geçemezsin, iyi silah kullanabiliyor olman taktiksel oyun kuramadıktan sonra seni keleş gibi rankların çok da üstüne çıkartamaz.

Uzun zamandır, yıllardır, her gün en az 2 saat aim training yapıyorum. Hayalim e-sporcu olmaktı. Her zaman öldürdüğüm kişi sayısından daha çok ölüyorum. Ryzen 3 CPU'lu Radeon GPU'lu 12 GB RAM'li kötü bir laptopa bir 100 TL klavye bir de 90 TL mouse taktım oynuyorum. Arkadaşımın evine gittim, bilgisayarı benimkinden onlarca kat pahalı, gamer koltuğu, kalite mouse pad, 6 kocaman fanlı kasa... Bir bilgisayarı vardı. Aynı oyunu aynı şartlarda farklı PC ile rekabetci oynadım ve oynadığım her oyunu kolayca kazandım. 4 kere ölüp 14 kere öldürdüğüm oldu. O an ağlayasım geldi yıllarımı nasıl da çöp ettiğimi anlayarak bu kadar gereksiz, pay to Win ve yetenek gerektirmeyen bir şeye. O 14 killin de 7'si headshottu.

Kendimi avutma şeklim.

P2W hariç katılmıyorum belli bir seviyenin üzerinde (oyunu kasmadan oynatabilecek) sistemin varsa FPS oyunları yetenek işidir.

Geri
Yukarı