FPS sabit iken takılma problemi

İşletim sistemi
Windows 10

alperthe6

Hectopat
Daha fazla  
1 haftadır oyunlarda FPS sabitken takılmalar oluyor. örneğin 70 FPS, kontrol ediyorum değer düşmüyor ama takılma oluyor. Battlefront 2'de 50 60 civarı alırken takılma olmazdı ama şimdi ara sıra oluyor.

Isı değerlerin yüksek olabilir, eğer yüksekse bilgisayarını temizle ve termal macunları değiştir. Bir diğer sorun RAM'de olabilir. Eğer RAM'in 8 GB ise bir 8 GB daha ekleyebilirsin. Bir diğer sıkıntı da oyun HDD'ye kuruluysa sorun HDD de olabilir, SSD varsa oyunu SSD'ye kur.

Monitör yenileme hızı nedir? V-Sync açık mı kapalı mı?

60 Hz kapalı
Isı değerlerin yüksek olabilir, eğer yüksekse bilgisayarını temizle ve termal macunları değiştir. Bir diğer sorun RAM'de olabilir. Eğer RAM'in 8 GB ise bir 8 GB daha ekleyebilirsin. Bir diğer sıkıntı da oyun HDD'ye kuruluysa sorun HDD de olabilir, SSD varsa oyunu SSD'ye kur.

RAM 16 GB oyun da 90 GB SSD de o kadar yer yok zaten ve yeni yeni böyle olmaya başladı

Yırtılmalardan dolayı takılma hissine kapılıyor olabilir misiniz? Vsync açıp deneyin bir de 60+ FPS aldığınız oyunlarda.

MSI Afterburner'la Frametime dahil oyun içi değerleri de, monitörü dışarıdan telefon kamerasıyla vs. çekip video atma imkanınız var mı?

Yakın zaman sürücü güncellemesi yaptınız mı? Muhtemelen stutter yaşıyorsunuz, %0.1 değerlerini kontrol etmeniz gerekiyor. Farklı sürücüleri deneyerek sisteminize uygun sürücüyü bulmalısınız.

Yırtılmalardan dolayı takılma hissine kapılıyor olabilir misiniz? V-Sync açıp deneyin bir de 60+ FPS aldığınız oyunlarda.

MSI Afterburner'la Frametime dahil oyun içi değerleri de, monitörü dışarıdan telefon kamerasıyla vs. çekip video atma imkanınız var mı?

Yırtılma yok daha 1 hafta önce sağlıklı bir şekilde oynuyordum
Yakın zaman sürücü güncellemesi yaptınız mı? Muhtemelen stutter yaşıyorsunuz, %0.1 değerlerini kontrol etmeniz gerekiyor. Farklı sürücüleri deneyerek sisteminize uygun sürücüyü bulmalısınız.

Evet yaptım ekran kartı falan ama dediğiniz şeyi tam anlayamadım

Geri
Yukarı