FPS yüksek ama drop giriyor

INeira

Hectopat
Daha fazla  
Valorant'ta laptop üzerinden oyun oynuyordum. MUX Switch olmayan laptoplarda monitör bağlandığında FPS artışı yaptığını öğrenince bir monitör aldım. Şu an oyun içi FPS'im 200-270 arası geziyor fakat FPS yüksek olmasına rağmen ara ara drop yiyorum. Drop yediğim zamanlar FPS'im düşmüyor ve internetim de mükemmel denecek kadar iyi. Buna rağmen bu sorunla karşılaşıyorum.

90-97 arası geziyor CPU ve ASUS müşteri hizmetlerine sorduğumda normal olduğunu söylediler. Ekran kartı 80-90 arası.

Ne yapacağımı anlamadım.

Ekran kartını ve CPU'nu seçeceksin o sana bir grafik gibi bir şey sunacak darboğaz olup olmadığına dair. Eğer ki darboğaz var ise işlemcini değiştirmen gerek.
Bu arada söylemeyi unutmuşum eğer ki bu olay yeni başladıysa Kaspersky'dan bir virüs taraması yapın.

Valorant'ta laptop üzerinden oyun oynuyordum. MUX Switch olmayan laptoplarda monitör bağlandığında FPS artışı yaptığını öğrenince bir monitör aldım. Şu an oyun içi FPS'im 200-270 arası geziyor fakat FPS yüksek olmasına rağmen ara ara drop yiyorum. Drop yediğim zamanlar FPS'im düşmüyor ve internetim de mükemmel denecek kadar iyi. Buna rağmen bu sorunla karşılaşıyorum.
Sistemsel bir sorun olabilir.

Reis sorun çözüldü mü? Aynı sorunu ben de yaşıyorum.

Geri
Yukarı