FPS yüksek ama ekran kasıyor

LittleWarlocc

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptop 60 Hertz ama kasıyor gibi duruyor masaüstünde ve oyunlarda FPS'i sabitlesem bile kasıyor gibi oluyor. Bende böyle olunca 60 Hz'den 120'ye overclock yaptım ilk 4 5 gün iyi gitti ama yine kasıyor gibi geliyor. Şu anda 75 Hertz'de kullanıyorum daha az ama hala kasma var. Nasıl çözebilirim?

Laptop 60 Hertz ama kasıyor gibi duruyor masaüstünde ve oyunlarda FPS'i sabitlesem bile kasıyor gibi oluyor. Bende böyle olunca 60 Hz'den 120'ye overclock yaptım ilk 4 5 gün iyi gitti ama yine kasıyor gibi geliyor. Şu anda 75 Hertz'de kullanıyorum daha az ama hala kasma var. Nasıl çözebilirim?

V-Sync açtınız mı? Bir de öyle deneyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

FPS'i ekranın yenileme hızına yani 75'e eşitleyin. Zaten monitörünüzün yenileme hızı 75 bundan fazla FPS almanızın anlamı yok size iletilen 75 FPS.

Geri
Yukarı