FPS yuksek ama oyunlarda akicilik yok

ZLOBBY3

Centipat
PC sıstemım: GTX 1660 Ti ı5-9400F 8 GB RAM 2400 MHz monitorude yeni aldim. 4 5 ay oldu 3 ay oyunlarda efsane akicilik aliyordum hic kasmiyordu oyunum cok rahat gidiyordu. Monitor Acer QG221Q 1MS 75 HZ Full HD Gaming monitor monitorde FreeSync acik hep acikti dikey senkronizasyon zaten hep kapaliydi birsey ellemedim ekran akici gitmemeye basladi. 300 FPS var monitor 75 Hz oldugu icin alamayacağım. O 300 FPS ama konu eskiden boyle degildi.

Benim anlamadigim eskiden cok akiciydi simdi ise 3 hafta falan olmustur cok rahat oynuyordum hic bir ayar durtmeden sonra canli yayin falan aciyordum bir ara oyunum akici gitmemeye basladi bende canli yayin bir daha acmadim. PC eskiden full qualıty di akici gitmemeye basladi sonra full performance yaptim gene olmadi. Strenched resulutionda oynuyordum eskiden simdide ondayim 1658x1080 75Hz NVIDIA Control paneldede degistirdim full screnn GPU falan etiketledim olmuyor.

Fortnite mausu degistirirken akici ekranda yirtilma olmuyor ama build atmaya baslayinca ekran akici degil. FPS sabitledim daha da kotu gitmeye basladi eskiden boyle degildi neden olabilir kimse sorunu cozemedi?
Driverlari zaten en son surum yuklu oyunu sildim. Cektim olmadi. Format attim olmadi monitoru ayarlarindan biri biseyi kapatip actim biraz duzeldi ama eskisi gibi degil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda akıcılık tamamen fps ile alakalı değildir.Msi Afterburner ile framerates e bak.eğer 20-30 u geçiyorsa ekran kartında problem olabilir.bkz.https://www.technopat.net/2019/10/01/en-dusuk-1-ve-0-1-fps-nedir/

Eski driverları silmeyi deneyin belki bir miktar işe yarar.

aynı sorun bende var monitör 144 hz 3070ti gpu var 11700k işlemci z590 msi a-pro anakar 3600 mhz kingston fury ram yani fps sorunum yok Framerates de oldukça düşük max 7-8 ms oluyor bu akşam farklı bir ekran kartı ve monitör ve bendeki ekran kartınıda farklı bir sistemde denicem. sonucu yaazarım ama sizde çözüm bulursanız lütfen yazın

Geri
Yukarı