FPS'yi 144'e sabitlememe rağmen ekranda yırtılmalar var

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar 144Hz 1ms monitörüm var. FPS'yi 144'e sabitlememe rağmen ekranda yırtılmalar oluyor. FreeSync açıyorum hala devam ediyor ancak V-Sync açınca sorun düzeliyor V-Sync hariç bir çözümü yok mudur?

Arkadaşlar 144Hz 1ms monitörüm var. FPS'yi 144'e sabitlememe rağmen ekranda yırtılmalar oluyor. FreeSync açıyorum hala devam ediyor ancak v-Sync açınca sorun düzeliyor v-Sync hariç bir çözümü yok mudur?

Sisteminiz nedir? V-Sync zaten FPS'i monitör HZ değerine sabitler. Buna rağmenmi yırtılma oluyor anlamadım başlık ile içerik çelişiyor.

Monitör modeli nedir?

LG24GL600F.
Sisteminiz nedir? V-Sync zaten FPS'i monitör HZ değerine sabitler. Buna rağmenmi yırtılma oluyor anlamadım başlık ile içerik çelişiyor.

R5 1600 RX570 2x8 GB 3000 MHz RAM. V Sync açınca sorun çözülüyor ancak input lag falan artıyor.
Vertical Sync zaten monitörünüzün yenileme hızına FPS'inizi sabitler. 144 FPS'ye sabitlemek yerine vertical Sync'i açın.

Hocam zaten PC açıldıktan 3 4 saat sonra otomatik FPS 144'e sabitleniyor ne yaptıysam çözemedim.
Sorun çözülüyorsa neden alternatif arıyorsunuz anlamadım.

Çözülüyor ancak V-Sync az da olsa FPS düşürüyor ve input lag arttırıyor FreeSync açınca da yırtılmalar devam ediyor. Anlamadım bu işi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı