Yüksek FPS'e rağmen 144 Hz monitörde yırtılmalar yaşıyorum

1234batu1

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. öncelikle sistemin AMD Ryzen 5 3600, ASUS GTX 1650 Super Gaming ekran kartı, 16 GB 3200 RAM, ASUS EX-A320M Gaming anakart - 1TB HDD - 250GB SSD (sistem SSD kurulu) - 750Watt Gold Plus Rampage Gaming Power Supply, Windows 10 işletim sistemi, monitörüm Display Port ile bağlı 144 Hz 1ms Dell 2421HGF. NVIDIA denetim masasından Full performans ayarları yapılmış olup çözünürlük tazeleme hızı 144 Hz ayarlı, BIOS güncel, tüm sürücülerim güncel, G-SYNC aktif fakat en düşük grafik ayarlarında da, yüksek grafik ayarlarında da yırtılmalar yaşıyorum. (Örneğin: 120 FPS'den 100 FPS düşünde bile yırtılmalar mevcut) Yaklasık 10 bin TL gibi sisteme sahibim ve bu kadar harcama yapıp aldığım performans çok üzücü. Aşırı gözüm yoruluyor ve verim, performans hissetmiyorum, almıyorum. Bu konuda tecrübeli yardımcı olacak arkadaşlardan mesajlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
G-sync in aktif olduğundan emin misiniz? Eğer aktifse böyle bişeyin olmaması lazım çünkü. Monitörünüzün ve ekran kartının driverlarının güncelliğinden emin olun.

bende öyle düşündüm psikolojikmi dedim ama gözle görülür farklar var performans olarak ve internet kafeye felan gittigimde 144 hz monitör sistemlerle performans olarakda onlarada alışkınım aradaki farkı anlayabiliyorum
Tamam da onlarınki 1ms veya daha kaliteli monitörler olabilir.

Geri
Yukarı