Frame time neden yükselir?

Frame time farklı bir şey değil FPS diyebiliriz, FPS düşerse görüntünün ekranda kalma süresi uzar ve frame time yükselir. Dengesizlik varsa ya sıcaklıktan ya da Online bir oyunsa işlemciden kaynaklı ama sürekli kasma varsa GPU daha yüksek bir ihtimal. FPS düşüküğü/dengesizliği şeklinde araştırırsanız bulacağınızı düşünüyorum.

Frame time farklı bir şey değil FPS diyebiliriz, FPS düşerse görüntünün ekranda kalma süresi uzar ve frame time yükselir. Dengesizlik varsa ya sıcaklıktan ya da Online bir oyunsa işlemciden kaynaklı ama sürekli kasma varsa GPU daha yüksek bir ihtimal. FPS düşüküğü/dengesizliği şeklinde araştırırsanız bulacağınızı düşünüyorum.
Hocam işlemcimin sıcaklığı hep 90-85 derecelerde bununda bir etkisi varmı @deadfellow

Hocam sürekli olmuyo ara sıra oluyo 3 ms lere yükseliyo bazen 4 ms fps yükek oluyo ama o yükselince akıcılık bozuluyo.

Hocam işlemcimin sıcaklığı hep 90-85 derecelerde bununda bir etkisi var mı @deadfellow

Hocam sürekli olmuyor ara sıra oluyor 3 mslere yükseliyor bazen 4 ms FPS yükek oluyor ama o yükselince akıcılık bozuluyor.

Hocam onun sebebi güncelleme sıklığı, FPS bir oran yani bir an için 100 bir an için 2 FPS alsanız ortalaması 51 FPS oluyor ve göstergede o gözüküyor. Yüzde 1 ve binde 1 FPS göstergelerini açıp bakın bir dahakine.

Hocam onun sebebi güncelleme sıklığı, FPS bir oran yani bir an için 100 bir an için 2 FPS alsanız ortalaması 51 FPS oluyor ve göstergede o gözüküyor. Yüzde 1 ve binde 1 FPS göstergelerini açıp bakın bir dahakine.
Hocam onu nerden açıcam izleme ekranından açıyorum gözükmüyo nasıl bakıcam ve onun değerleri kaç olmalı.

Hocam onu nereden açacağım izleme ekranından açıyorum gözükmüyor nasıl bakacağım ve onun değerleri kaç olmalı.

Onun değerleri kendi FPS değerine ne kadar yakın olursa o kadar iyi ama sizde düşük oluyor ki FPS yüksek gözükmesine rağmen akıcı bir deneyiminiz olmuyor. Aratıp bakabilirsin açmaya ama MSI izleme ekranında oluyordu diye hatırlıyorum.

CapframeX adlı programı indirip bakabilirsin hepsine.
1675172613819.png

Hocam ne yapıcam burda.

Onun değerleri kendi FPS değerine ne kadar yakın olursa o kadar iyi ama sizde düşük oluyor ki FPS yüksek gözükmesine rağmen akıcı bir deneyiminiz olmuyor. Aratıp bakabilirsin açmaya ama MSI izleme ekranında oluyordu diye hatırlıyorum.
Hocam peki çok düşük fps olursa ekran kartındamı problem oluyor?

Geri
Yukarı