Frametime anlık takılma

İzol

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle bu durumdan dolayı canım aşırı sıkıldı. Bilgisayarı alalı 2-3 ay oluyor. Hazır sistemlerden Elrean-GG kasasını aldım. Başta fark etmedim yani ilk haftalarda aynı problemi yaşadım mı hatırlamıyorum fakat fark ettikten sonra çok sinir bozucu bir hal aldı. İlk çözüm olarak pil gücünü performansa falan aldım çözüldü gibi oldu sonra ne zaman bilgisayarı uzun süreli açık bıraksam örneğin geceden sabaha kadar açık kaldığında aynı problem oluyor. Pc ye res atınca problem düzeliyor. Bu yüzden donanımsal olmadığını düşündüm fakat sıkıntısız ilerlerken warzone oynamak istedim ve aynı sorun daha beter bi şekilde karşıma çıktı sürekli 10-15 saniyede bir frametime değeri saliselik yükseliyor ve ekranda bir takılma oluyor.

Sistem parçalarından bahsetmek gerekirse 3070ti 16 gb ram 3200 mhz olması lazım i5-12400f işlemci mevcut. Oyun ayarlarıyla ne kadar oynasam da monitör ayarlarıyla oynasam da problemi çözemedim. G-sync ayarını da açtım. Hatta bugün yaşadığım bir problem durumla ilgisi var mı bilmiyorum gta 5 de bütün ayarlar full de vram kullanımı %50 falandı sabit 144 fps alıyordum bi kaç ayarla oynadım baktım 72 ye düştü sonra geri aldım ayarları en düşüğe çekiyorum hala o seviyelerde falan geziyor.

Yani sorunsuz bir deneyim yaşayamadım. Bu frametime muhabbeti a dan z ye tüm oyunlarda yapıyordu şuan da lol veya valo tarzı oyunlarda uzun süreli açık bırakmadığımda problem yaşamıyorum başıma geldiğinde ise res atınca geçiyor fakat dediğim gibi warzone 1 ve 2 için çözüm bulamadım... Bu konuda yardımcı olun. Monitörden de bahsdeyim LG gn650-b modeli olması lazım freesync destekli. Eğer problem monitörden kaynaklıysa g-sync destekli bir monitör alabilirim. Pc den kaynaklıysa öncelikle problemin ne olduğunu öğrenmek istiyorum bilmeden servise yollamak istemiyorum bildiğiniz üzere kargo süreci sıkıntılı işler biraz. Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar...

O zaman driver"den kaynaklanıyor olabilir bende Defender'den oluyordu Valorant'ta FPS düşüp duruyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videodaki çözüm yolunu denedim çözüldü. Sanırım Warzone 1'de sorun yok şu anlık. Acaba videodaki işlem zarar verir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videodaki çözüm yolunu denedim çözüldü. Sanırım Warzone 1'de sorun yok şu anlık. Acaba videodaki işlem zarar verir mi?

Sanmıyorum sıkıntı olmaz iyi oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı