Fransa'da dil okulu okumak için bankada ne kadar para lazım?

Kaiwaos

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Herkese merhaba. Bir süredir İstanbul da institut français de universiteye gidebilmek için eğitim alıyorum fakat ekonomik olarak ülkenin belirsiz olmasi nedeni ile biraz daha erkene çekmek adına dil okulu yöntemini kullanmayı düşündüm. Fakat birkaç tane sorum vardı gidenler varsa eğer. Dil okulundan sonra universiteye geçis yapabiliyor muyum? Bankada ne kadar para lazım? Veya önerebileceğiniz dil okulu var mıdır? (şu anki seviyem A2-B1) teşekkür ederim şimdiden.

Bir sürü daha güzel Avrupa ülkesi varken neden Fransa ki. Bankadaki para miktarı değişiyor. 60 gün gideceksen 60x100 120 falan 30 gün gideceksen 30x100 falandı.

Dil okulundan sonra üniversiteye geçiş zor olur. Fransada dil okulu okduğun için bir ekstra kazanmazsın yine burdan online başvurmak kadar zor. Dil belgesi alırsın ama B2 C1 arası bi şey isterler üniversitede okuyacaksan. Yıllık üniversite parası olur. Lise diplomanı notlarını noterde damgalanmış şekilde isterler.

Bir sürü daha güzel Avrupa ülkesi varken neden Fransa ki. Bankadaki para miktarı değişiyor. 60 gün gideceksen 60x100 120 falan 30 gün gideceksen 30x100 falandı.

Dil okulundan sonra üniversiteye geçiş zor olur. Fransada dil okulu okduğun için bir ekstra kazanmazsın yine burdan online başvurmak kadar zor. Dil belgesi alırsın ama B2 C1 arası bi şey isterler üniversitede okuyacaksan. Yıllık üniversite parası olur. Lise diplomanı notlarını noterde damgalanmış şekilde isterler.
Kültürü daha çok hoşuma gidiyor. Para bilgisi için teşekkürler.

Fransa'da da devlet üniversiteleri mevcut öyle.
Hmm anladım hocam. Öyle ücretsizse Fransayı da seviyorsanız olabilir. Ama dediğim gibi üniversiteler B2 C1 arası bi şey isterler haberiniz olsun.

Ben IELTSten 8 aldım genel olarak (C1 C2 arası) writingde 6.5 aldığım için bir üniversite kabul etmemişti mesela minimum 7 istiyorlardı.

Fransızca sınavları nasıl bilmem ama Fransızca dilinde okuyacaksanız B2 C1 arası bir şey kesin lazım.

Hmm anladım hocam. Öyle ücretsizse Fransa'yı da seviyorsanız olabilir. Ama dediğim gibi üniversiteler B2 C1 arası bir şey isterler haberiniz olsun.

Ben IELTS'ten 8 aldım genel olarak (C1 C2 arası) writingde 6.5 aldığım için bir üniversite kabul etmemişti mesela minimum 7 istiyorlardı.

Teşekkürler bilgi için sağ olun. Dil okulunu ona göre bakayım o zaman.

Geri
Yukarı