Fransa'da Eylemler Devam Ediyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence Fransa'da eylemcilerin yaptığı hiç doğru bir şey değil hükümetin yanlışı yüzünden halka ve polise zarar verilmesi vatan hainliğidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Fransa'da eylemcilerin yaptığı hiç doğru bişey değil hükümetin yanlışı yüzünden halka ve polise zarar verilmesi vatan hainliğidir.
Hiç kimse bu yaşanan olayları onaylamaz. Sokakların karışması, çatışmaların yaşanması Her iki tarafa zarar verir. Fakat zamların açıklandığı günün akşamı pankart ve megafonlarla sokağa çıkan insanları dinlemek yerine polise başvurmak dünyanın neresinde olursa olsun olayları başka noktaya getirir. Şu an yaşananlar kimine göre doğru kimine göre yanlış fakat hükümetin olayların bu noktaya geleceğini öngörerek hareket etmesi gerekirdi bence.

Yakında Türkiye'de böyle olur. Asgari ücret ortada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Fransa'da eylemcilerin yaptığı hiç doğru bişey değil hükümetin yanlışı yüzünden halka ve polise zarar verilmesi vatan hainliğidir.
Buna iyi güldüm ha. Vatan hainliği. Gezi olayı gibi vatan hainliği öyle mi? Anladım. Gezi olayını hiç katmadan cevabımı yazacağım.

Bakın bizim ülkemizin insanları aşırı saçma bir düzen içerisinde. Yakıt fiyatlarını geçtim, zengin ile fakir arasında aşırı bir fark var ülkede. Artık çoğu kişi rahat yaşayamıyor. Buna rağmen hiç kimse sesini çıkarmıyor. Kusura bakmayın da orada Mercedes, özel uçağa binen, 700.000 TL saat takan, karısının çantası asgari ücretin 10 katı olan, lüks takım elbiseler giyenler senin halinden anlamaz. Eğer sen hala sesini çıkarmazsan üstüne gelirler.

Bizim ülkede eylem yapanı vatan hainliği yapmak diye bir şey çıktı. Anlamış değilim. Adam senin hakkını savunuyor. Orada eylem yapmasalardı geri adım atarlar mıydı? En önemli soru bu. Kendi sesini duyuracaksın.

Bakın hiçbir eylemci durduk yere dükkanları ve sokakları yıkmaz, yakmaz ve polise vurmaz. Bazılarını ayırıyorum tabii. Fakat hakkını aryan bir insan böyle şeyler yapmaz. Sen bu eylemcilere orantısız bir güç uygularsan onlar sana bakıp ne güzel vuruyorlar demez. Aynı şekilde tepki verirler.

Ben adamları haklı buluyorum. Çok iyi yapmışlar, hakkını arayıp hakkını almışlar. Bu kadar basit.

Buraya aslında daha ayrıntılı bir yazı yazmak isterim ama maalesef yazamıyorum. Neyse biz gidip kuru ekmek yiyelim adamlar ejder meyvesini yemeye devam etsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı