Fraps mı daha iyi ShadowPlay mi?

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Şubat 2013'ten beri güncellenmeyen bir yazılım ile çok daha verimli çalışan bir yazılımı karşılaştırmayı mantıklı bulmuyorum. ShadowPlay, doğru ayarlar yapıldığında mükemmel netlikte kayıt yapan bir yazılımdır. Üstelik Fraps gibi sıkıştırmasız kayıt yaparak dosya boyutunu gereksiz yere büyütmüyor. Gerçek zamanlı sıkıştırma ile gayet iyi bir iş çıkarıyor. Yine Faps ile 4K kayıt yapılabileceğini sanmıyorum.

Kısacası bilgilerinizi güncelleyin ve 3 yıldır güncellemeyen şu yazılıma elveda deyin. İlla bir alternatif arıyorsanız H.265 desteği bile sunan Bandicam'i kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işleve sahip capture kartlar ile bu tür yazılımlar arasındaki fark nedir ? Yani ücretsiz yazılımlar da aynı işi görüyorsa niçin parayla bu tür donanımlar satılıyor ?

Biliyorum Windows 10'unkini. Şu an köydeyim. Eve gidince onun performansını test edeceğim fakat AMD nin kendi yazılımını kullanman çok daha iyi olur. FPS çok az düşürüyor , video boyutuna internetten bakabilirsin dk/mb şeklinde.

Aynı işleve sahip capture kartlar ile bu tür yazılımlar arasındaki fark nedir ? Yani ücretsiz yazılımlar da aynı işi görüyorsa niçin parayla bu tür donanımlar satılıyor ?
Capture kartlar daha çok güvenlik amaçlı kullanılıyor diye biliyorum fakat video çekme amaçlı kullanılanları kullanmanıza gerek yok. PS ya da XBOX üzerinden video çekmek istiyorsanız capture kartlar işinize yarayacaktır.

ShadowPlay zaten GPU'dan aldığı için FPS'i de fazla düşürmüyor. Bence en iyi programlardan birisi. Tabi Nvidia kartınız varsa. (Hadi fanboyculuk yapalım :) )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı