Free Sync, G-Sync destekler mi?

karak97

Decapat
Monitör
Acer Nitro XV242YPbmiiprx
Acer Nitro XV242YPBmiiprx model monitör fiyat ve özellik olarak tam istediğim çizgide. Ancak Free Sync ve Free Sync Premium desteklemesine rağmen G-Sync ile ilgili destekler/desteklemez şeklinde net bir bilgiyi hiçbir yerde göremedim. RTX 3060 ile sorunsuz kullanabilir miyim?
Ürünün linkini de bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro XV242YPBmiiprx model monitör fiyat ve özellik olarak tam istediğim çizgide. Ancak Free Sync ve Free Sync Premium desteklemesine rağmen G-Sync ile ilgili destekler/desteklemez şeklinde net bir bilgiyi hiçbir yerde göremedim. RTX 3060 ile sorunsuz kullanabilir miyim?
Ürünün linkini de bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G-sync compatible olarak destekleyecektir, display port üzerinden bağlantı kurmanız gerekmekte, Freesync monitör de açık olarak ayarlansın, aynı şekilde Nvidia Kontrol Panelinden de G-Sync'i aktif edin.

E o zaman üzerinde G-Sync yazan monitörlerle nasıl bir farkı oluyor orasını anlamadım ben de. Daha fazla para verip neden G-Sync alıyoruz ki? İlla ki bir fark olmalı iki G-Sync arasında ya performans ya da uyumluluk anlamında.

E o zaman üzerinde G-Sync yazan monitörlerle nasıl bir farkı oluyor orasını anlamadım ben de. Daha fazla para verip neden G-Sync alıyoruz ki? İlla ki bir fark olmalı iki G-Sync arasında ya performans ya da uyumluluk anlamında.
Freesync yazılımsaldır adı üzerinde free yani bedava olduğu için Nvidia ekran kartlarında da kullanım jesti sağlanıyor.

O zaman G-Sync çok da gerekli bir ibare değil. Freesync Premium'a sahip bir monitör almak yeterli. Fazladan para verilmesine gerek yok. Ama burada işin içine HDR da giriyor sanırım. O konuyu da merak etmedim değil. HDR özelliği Freesync monitörlerde de var mı?

@KafadanKontak Düzelteyim; G-Sync Ultimate da HDR 1000 desteği varmış.

1668436635985.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı