Free Sync, G-Sync destekler mi?

karak97

Decapat
Monitör
Acer Nitro XV242YPbmiiprx
Acer Nitro XV242YPBmiiprx model monitör fiyat ve özellik olarak tam istediğim çizgide. Ancak Free Sync ve Free Sync Premium desteklemesine rağmen G-Sync ile ilgili destekler/desteklemez şeklinde net bir bilgiyi hiçbir yerde göremedim. RTX 3060 ile sorunsuz kullanabilir miyim?
Ürünün linkini de bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G-sync compatible olarak destekleyecektir, display port üzerinden bağlantı kurmanız gerekmekte, Freesync monitör de açık olarak ayarlansın, aynı şekilde Nvidia Kontrol Panelinden de G-Sync'i aktif edin.

E o zaman üzerinde G-Sync yazan monitörlerle nasıl bir farkı oluyor orasını anlamadım ben de. Daha fazla para verip neden G-Sync alıyoruz ki? İlla ki bir fark olmalı iki G-Sync arasında ya performans ya da uyumluluk anlamında.

Freesync yazılımsaldır adı üzerinde free yani bedava olduğu için Nvidia ekran kartlarında da kullanım jesti sağlanıyor.

O zaman G-Sync çok da gerekli bir ibare değil. Freesync Premium'a sahip bir monitör almak yeterli. Fazladan para verilmesine gerek yok. Ama burada işin içine HDR da giriyor sanırım. O konuyu da merak etmedim değil. HDR özelliği Freesync monitörlerde de var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…