Çözüldü FreeDOS ASUS TUF Dash F15 laptoba Windows 10 kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batuhan435

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bende ASUS TUF Dash F15 model laptop var, FreeDOS olarak aldım. İnternetteki bütün videoları izledim, denedim lakin Windows 10 kurarken en sonda sürücüleri görmüyor. Laptop piyasada yeni olduğu için ona benzeyen BIOS ekranı da yok. O yüzden bir türlü işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
bende de aynı bilgisayar var yurtdışından satın almıştım.Windows'u kurmak konusunda sıkıntı çekiyorum.Yardımcı olabilir misin

tamamdır,birazdan onu deniyeceğim sonucu geri bildir
bende de aynı bilgisayar var yurtdışından satın almıştım.Windows'u kurmak konusunda sıkıntı çekiyorum.Yardımcı olabilir misin

tamamdır,birazdan onu deniyeceğim sonucu geri bil

tamamdır,birazdan onu deniyeceğim sonucu geri bildiririm.
Bende de aynı bilgisayar var yurt dışından satın almıştım. Windows'u kurmak konusunda sıkıntı çekiyorum. Yardımcı olabilir misin?

Tamamdır, birazdan onu deneyeceğim sonucu geri bildiririm.

Kankalar şu linkte dediği gibi Windows kurulu USB belleğin içine o dosyayı yukleyın ve adımları izleyin sorun cözülüyor. [Notebook Bilgisayar] Intel 11. Nesil işlemciler (Intel Tiger Lake) Sorun Giderme - Windows 10 yüklemesi sırasında sürücü bulunamıyor | Resmi Desteği | ASUS Türkiye
Secure Boot disabled ve CSM Support enabled ayarlarını yap. Format USB'sini nasıl hazırladın?

Secure Boot disabled yaptim CSM BIOS'umda gözükmüyor. USB belleği ise Windows'u ISO olarak indirdim Rufus'la belleğe attim.

Technopat'ın rehberlerini takip ederek kolaylıkla çözebilirsiniz.

Zaten oradan bakarak yaptim her şeyi.

Öncelikle merhabalar. Bende ASUS TUF dash F15 model laptop var, FreeDOS olarak aldım. İnternetteki bütün videoları izledim, denedim lakin Windows 10 kurarken en sonda sürücüleri görmüyor. Laptop piyasada yeni olduğu için ona benzeyen BIOS ekranı da yok. O yüzden bir türlü işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

16130071866925302319179867529767.jpg

16130071714968109965512634445262.jpg

16130071541591074006040228988365.jpg

16130071335263735849971467468438.jpg

16130071115997347573123003645691.jpg

Öncelikle merhabalar. Bende ASUS TUF Dash F15 model laptop var, FreeDOS olarak aldım. İnternetteki bütün videoları izledim, denedim lakin Windows 10 kurarken en sonda sürücüleri görmüyor. Laptop piyasada yeni olduğu için ona benzeyen BIOS ekranı da yok. O yüzden bir türlü işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Aynı sorunu şuan bende yaşıyorum ASUS TUF Gaming A15 laptopumda. Boot kısmında CSM Support ve Boot Options gözükmüyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Youtube'da gördüğüm bir ASUS kullanıcısın BIOS ekranı ilk resimde ancak benimki ikinci resimdeki gibi.
WhatsApp Image 2021-03-23 at 17.02.03 (1).jpegWhatsApp Image 2021-03-23 at 17.02.03.jpeg

Son düzenleme:
Çözümü buldum arkadaşlar. 11. Nesil tiger lake işlemciler içerisinde, intel disk ile gelen pclerde rapid driveri ile gelmiyor. UEFİ diskinin içerisine Rapid driverini attıktan sonra yükleme ekranından sürücüyü yükleyip yeniden başlatınca problem çözülüyor. Ayrıntılar için link aşağıda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar ASUS teknik heyetine sordum [Notebook] How to boot the system from USB flash drive/CD-ROM | Official Support | ASUS Global linkinde görsel bir şekilde anlatıyor bu şekilde yapacaksınız. Burada da Windows 10'u bilgisayara nasıl kurucağınızı gösteriyor. Uzun bir uğraş sonunda buldum. Şimdiden rica ederim.
Bu çözüm TUF Dash F15 için geçerli değil arkadaşım bilgin olsun çözümü benim paylaştığım reddit uzantısından bulabilirler iyi günler.

FreeDOS sistemler de sürücüleri elle senin kurman gerekiyor ASUS TUF Dash F15 FX516 sürücülerine buradan ulaşabilirsin sürücüleri kurabilmen için Windows Update'lerin tamamını yapmış olman lazım. Sonrasında siteden sürücüleri indirip kurabilirsin sorun yaşamayacaksın. Eğer sorun yaşarsan yaşadığın sorunu belirtirsen sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı