Freedos işletim sistemli bilgisayara format atmak

Freedos bir bilgisayarı kullanıcının kullanabilmesi için Windows veya MacOS gibi bir işletim sistemi kurulmuş olması gerekiyor. Windows 10 kurarsanız bütün driveleri büyük bir ihtimalle kendisi kuracaktır fakat ekran kartı driverini elle siteden son sürüm kurmanız daha iyi olacaktır. Sonrasında bir OEM key alarak lisanslı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi - Technopat

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet senin kurman gerekecek. Basit bir işlem ekran kartının modelini internette aratarak kendi sitesinden indirebilirsin. Yapamazsan biz yardımcı oluruz.

Freedos : Genelde linux ile gelir. Windows işletim sistemi olmaz. 50 TL civarında Windows 10 OEM lisansı satın alın. BIOS ayarlarınızı UEFI modunda ayarlayın ve USB bellekten windows 10 kurulumunu yapabilirsiniz. Bu şekilde Windows 10 kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı