FreeDOS Laptopa Nasıl Windows 11 Kurulur?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
FreeDOS-Laptop.jpg

FreeDOS yüklü gelen bir laptopa Windows 11 kurmak için izlemeniz gereken yöntemlere adım adım bakıyoruz. Laptop üreticileri maliyetten kısmak için farklı farklı yöntemlere başvurabiliyor. Bunlardan biri de işletim sistemini cihazla birlikte vermemek. Bu tür cihazlar tamamen işletim sistemi olmadan satılmasın diye içine FreeDOS yükleniyor. Aslında durum her zaman böyle değil. Bazı üreticiler cihazlara farklı Linux […]

Devamı: FreeDOS Laptopa Nasıl Windows 11 Kurulur?
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Rufus ile yazdırıp Boot Menu'den USB'yi seçince "Invalid signature detected" hatası alıyorum. Secure Boot ve TPM 2.0 açık.
Secure Boot açıkken Rufus'un UEFI:NTFS önyükleyicisi çalışmıyor maalesef. Kurulumun ilk aşamasında geçici olarak Secure Boot'u kapatın. İlk aşamadan sonra tekrar BIOS'a girip Secure Boot'u tekrar açın. Bu şekilde sorun çözülecektir.

Videoda Secure Boot açıkken çalışmış gibi görünüyor fakat Secure Boot anahtarları yüklenmediği için kapalı olarak çalışmaya devam ediyor diye tahmin ediyorum. O yüzden Boot etmiş. Normalde Secure Boot açıkken UEFI:NTFS önyükleyici Boot etmez.

Geri
Yukarı