FreeDOS laptopa Windows 11 kurulmuyor

cankutay93

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, FreeDOS MSI laptop aldım işlemci AMD Ryzen 7535 USB'ye gerekli dosyaları aktardım BIOS'tan yükleme ekranına geldim fakat sürücüler görünmüyor. AMD sitesinde sürücü buldum fakat EXE dosyası olarak indiriyor yani USB'ye hangi dosyaları atmam lazım bir türlü çözemedim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, FreeDOS MSI laptop aldım işlemci AMD Ryzen 7535 USB'ye gerekli dosyaları aktardım BIOS'tan yükleme ekranına geldim fakat sürücüler görünmüyor. AMD sitesinde sürücü buldum fakat EXE dosyası olarak indiriyor yani USB'ye hangi dosyaları atmam lazım bir türlü çözemedim yardımcı olursanız çok sevinirim.

FreeDOS altında bu dosyaları kullanarak sürücüleri yüklemek için genellikle bir yükleme scripti veya manuel yükleme yapmanız gerekebilir. FreeDOS'ta devload veya loadhigh komutlarını kullanarak .sys dosyalarını yükleyebilirsiniz.

AMD sürücüsünü neden atıyorsunuz? Windows 11 kurmayacak mısınız? Orayı anlamadım açıklarsanız eğer yardımcı olabilirim...

AMD sürücüsünü neden atıyorsunuz? Windows 11 kurmayacak mısınız? Orayı anlamadım açıklarsanız eğer yardımcı olabilirim...
Windows 11 İSO dosyasını rufusla birlikte laptopa taktım yükleme ekranına geldim fakat yüklenecek sürücü bulunmuyor 512 GB Ram ssd var ama görmüyor ne yapmalıyım

BIOS'tan VMD kapatmayı denedin mi?
Hayır denemedim tam olarak nereden yapacağım

BIOS'a girdikten sonra sağ CTRL + sağ Shift + sol alt + F2 tuşlarına basacaksın. Gizli ayarlar açıldıktan sonra System agent kısmına girip buradan da Intel VMD ayarlarını açacaksın. İşte buradan Intel VMD'yi disabled yapabilirsin.
Böyle yazıyor AMD için sürücü yok sanırım.

BIOS'a girdikten sonra sağ CTRL + sağ Shift + sol alt + F2 tuşlarına basacaksın. Gizli ayarlar açıldıktan sonra System agent kısmına girip buradan da Intel VMD ayarlarını açacaksın. İşte buradan Intel VMD'yi disabled yapabilirsin.
Böyle yazıyor AMD için sürücü yok sanırım.
Onuda denedim ama bende sistem agent diye bir seçenek yok gizli seçeneklerde

HDD biçimlendirme yapılmadığı için diski görmüyordur büyük ihtimal.
Nereden yapabilirim biliyor musunuz

HDD biçimlendirme olmasa bile gözükür USB'ye Windows'u nasıl yazdırdın BIOS'ta CSM ayarı varsa kapatmayı dene BIOS'ta gözüküyor mu SSD.

Yeni konular

Geri
Yukarı