FreeDOS olması gereken laptop Windows 10 ile geldi

Daha fazla  
Arkadaşlar Hepsiburada'dan Legion 5 aldım. Gelen ürünün kutusu açılmış ve içinde Windows 10 kuruluydu. Kendim sıfırdan kurulum yaptım. Crystaldisk ile baktım, 350 GB veri yazılmış. SSD sağlığı %100. sanırım bilgisayar iade edilmiş, ama asıl soru ne için iade edildiği. Bana yapmam gereken testler konusunda yardımcı olur musunuz?

İade etmek istemiyorum, pazar günü yurda gideceğim ve benim için çok sıkıntılı bir süreç olur.

Amazon'dan kitap alıp, okuyup iade eden kız geldi aklıma... Neyse, insanlar bu iade kolaylığını suistimal edebiliyor.

OCCT ile test edebilirsiniz cihazın kararlılığını.
Bir sorunu varsa tüm ömrünü o sorunla geçirirsin. Bu daha kötü bence.
Niye, garantisi mi yok cihazın?

Satıcı Hepsiburada mıydı? Bir de 1TB versiyon mu aldın 512GB mı?

Hocam benim bildiklerim:
  1. Ölü piksel testi
  2. CrystalDiskMark ile SSD testi. (Program verileri SSD'nin sitesindeki okuma-yazma verileriyle uyuşuyor mu?)
  3. Bluetooth, kamera, Wifi-6, mikrofon testi.
  4. Görsel muayene (Bilgisayarın sağında solunda altında üstünde herhangi bir yerinde çizik, kırık, çatlak vs. var mı?)
  5. Işık sızması testi
  6. Garantiyi arayıp servis kaydı sorgulama
Aklıma gelenler bu şekilde. HB'yi arayıp iade nedenini de sorabilirsiniz. Kutuyu ilk açtığınız anda fotoğraf/video çektiyseniz kolaylıkla açılmış ürün gönderildiğini ispatlayıp iade edebilirsiniz. Aksi takdirde sizden ürünün kusurlu olduğuna dair servis raporu isteyebilirler ve bu da 21 iş gününe kadar uzayabilir. İade ürünlerin satışında bile servise gidip yenilenip, sıfır bandı koyularak satıldığını biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Düzenleme: Coilwhine testi. Sessiz ortamda bilgisayarı dinleyin. Yük altındayken/boşta klavyenin alt kısmından cızırtı geliyorsa veya gelen cızırtı sizi rahatsız edecek seviyedeyse coilwhine vardır. Lenovo'nun kontrol merkezinden fanların maks. RPM'de çalışabilirliğini de test edebilirsiniz. Pil aşınmasını da kontrol edin hocam. Forumda okuduklarıma göre %2-3'e kadar normalmiş.

Bu gibi oluşan sorunlar yüzünden bende mağazadan alıp işimi garantiye alıyorum.
Tahminim 350 GB veri yazana dek önceki kullanıcıyı idare etmiş ondan sonra cihazda bir sorun olduğunu görüp iade hakkını kullanmış ama iade hakkı 14 gün gibi bir şey olması lazımdı.

OCCT ile test edebilirsiniz cihazın kararlılığını.
Teşekkürler hocam.
Satıcı Hepsiburada mıydı? Bir de 1TB versiyon mu aldın 512GB mı?
Evet satıcı Hepsiburada'ydı. 512 GB versiyonu.
Teşekkürler hocam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…