Çözüm FreeDOS PC format atarken Windows 10 sürücüleri, SSD ve HDD'leri görmüyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kara_star

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Çok önemli bulduğum ihtiyacınız olacak bilgi, bilmeyenler için,
Malum FreeDOS içinde işletim sistemi yok, USB bellek ile format atarken, mutlaka BIOS'tan Secure Boot kaldırın,
Security sekmesinden BIOS'a şifre belirlemeniz şart olabilir dikkat edin yoksa olmaz,
Sonra Boot menüsünden Secure Boot özelliğini disable yapın,
USB ile format atarken SSD görmeyecek panik yapmayın,

" Irst utility_ıntel_18.0.1017.0_w10x64 " isimli sürücüyü bulun ve indirin, Acer PC sürücü sitesinde var,
İndirin format atacağınız USB'nin içine atın Windows ile birlikte, yani Rufus'la yazdırdığınız USB belleği tekrar takın ve bu dosyayı içine direk koplayın,
Formata başlayın sürücü bulunamadı uyarısında gözat'ı tıklayın ve USB içinde bu dosyayı gösterin ve kurun.
Sürücüleri görmeye başladı formatı bitirin,

Acer serisi PC'lerde denedim oldu.
Microsoft bu sorun için, güncelleme yayınlacak, böylece kurulum yaparken bu yamaya ihtiyaç kalmayacak.

Selametler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Çok önemli bulduğum ihtiyacınız olacak bilgi, bilmeyenler için,
Malum FreeDOS içinde işletim sistemi yok, USB bellek ile format atarken, mutlaka BIOS'tan Secure Boot kaldırın,
Security sekmesinden BIOS'a şifre belirlemeniz şart olabilir dikkat edin yoksa olmaz,
Sonra Boot menüsünden Secure Boot özelliğini disable yapın,
USB ile format atarken SSD görmeyecek panik yapmayın,

" Irst utility_ıntel_18.0.1017.0_w10x64 " isimli sürücüyü bulun ve indirin, Acer PC sürücü sitesinde var,
İndirin format atacağınız USB'nin içine atın Windows ile birlikte, yani Rufus'la yazdırdığınız USB belleği tekrar takın ve bu dosyayı içine direk koplayın,
Formata başlayın sürücü bulunamadı uyarısında gözat'ı tıklayın ve USB içinde bu dosyayı gösterin ve kurun.
Sürücüleri görmeye başladı formatı bitirin,

Acer serisi PC'lerde denedim oldu.
Microsoft bu sorun için, güncelleme yayınlacak, böylece kurulum yaparken bu yamaya ihtiyaç kalmayacak.

Selametler dilerim.
Rica etsem sürücünün linkini atar mısın bulamadım bir türlü.

Rica etsem sürücünün linkini atar mısın bulamadım bir türlü.

Bu linkte,
Irst (ıntel® Rapid Storage Technology) sürücüsü.

Irst (ıntel® Rapid Storage Technology) Utility sürücüsü.

Bu sürücüleri kullanabilirsin, veya ırst sürücüsü bulmalısın,
eğer ki başarılı olursa ,ekli görseldeki gibi bir ekran gelecek üsttekini seçmelisin.

Bakalım işine yarayacak mı, kolay gelsin.

Dosya Ekleri

• storage10.png
    storage10.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 540

Bu linkte,
Irst (ıntel® Rapid Storage Technology) sürücüsü.

Irst (ıntel® Rapid Storage Technology) Utility sürücüsü.

Bu sürücüleri kullanabilirsin, veya ırst sürücüsü bulmalısın,
eğer ki başarılı olursa ,ekli görseldeki gibi bir ekran gelecek üsttekini seçmelisin.

Bakalım işine yarayacak mı, kolay gelsin.
Kardeşim çok teşekkür ederim sayende çözdüm sıkıntıyı.
Rarların içindeki dosyaları flashın içine attım gözat kısmından içindeki dosyayı seçtim dosya ekinde gösterdiğin gibi geldiler kuruluyor şuan.

Dosya Ekleri

• 7d9622a4-1371-4948-8061-19cae6f511e4.jpg
    7d9622a4-1371-4948-8061-19cae6f511e4.jpg
    42,1 KB · Görüntüleme: 475
Kardeşim çok teşekkür ederim sayende çözdüm sıkıntıyı.
Rarların içindeki dosyaları flashın içine attım gözat kısmından içindeki dosyayı seçtim dosya ekinde gösterdiğin gibi geldiler kuruluyor şuan.
Güle güle kullan,
bazen formatlarken usb ile usb 3.0 larda sorun oluyor pc de,
usb 2.0 içi siyah olan portu kullan aklında olsun.

Geri
Yukarı