FreeDos Sisteme Windows 10 Kurarken Mavi Ekran Hatası

AuronJin65

Hectopat
Selamlar, bir hevesle yeni aldığım bilgisayarın kurulumunu yaparken bir anda mavi ekran almaya başladım. Olayı baştan anlatayım. İlk başta BIOS güncellemesi vardı ve ben dedim ki Windows kurayım ondan sonra yaparım, sonra başladım kurmaya UEFI ile Recep abinin videolarını izleyerek, ama "dosyalar hazırlanıyor" tarzı bir yerde %9'da takılı kaldı tam hatırlamıyorum orada yazanı, bende sağ üstteki çarpıdan kapattım ve bilgisayarı yeniden başlattım, BIOS'u güncelledim bu sefer.

Bir daha kurmayı denedim bu sefer o ekrana gelemeden bir yerde takıldı. Bu sefer de yeniden başlattım.Birkaç kere daha aynı flaştan ve aynı iso dosyasından kurulum yapmayı denedim fakat resimdeki hatayı verdi. Farklı bir iso dosyası ve farklı bir flaş bellek aldım ve ondan denedim. Bu sefer de resimdeki hatayı verdi. BIOS'ta inceleme yaparken Sata informationda HDD'min yer almadığını gördüm. Kablo değiştirdim, sata portunu değiştirdim bu sefer gözüktü. Yine Windows kurulumunu başlattım, yine aynı hatayı verdi ve yine HDD'mi görmemeye başladı. Şu an çok üzgünüm yardım edebilecek arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden. (Sistemim imzamda).
Edit1: Bir kere daha kablo değiştirip port değiştirdim ve HDD'mi okutmayı başardım, resimlerde HDD bilgisini de görebilirsiniz.
Edit2: Bilgisayarı CTRL+ALT+DEL yapıp resetlediğimde sata yine okunmadı. Yani sata information'da HDD'm yine gözükmüyor. Çok canımı sıkmaya başladı. Sistemi Vatandan topladım yardımcı arkadaş çıkmazsa yarın Vatana geri götüreceğim.
WhatsApp Image 2018-07-08 at 21.31.17.jpeg
WhatsApp Image 2018-07-08 at 21.31.23.jpeg
WhatsApp Image 2018-07-08 at 22.57.41.jpeg

WhatsApp Image 2018-07-08 at 22.57.56.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi vatana götür onlar baksınlar, garip bir sorun çünkü.
Evet birde uefi ile değil normal kurulum deneyeceğim olmazs her türlü vatana gideceğim zaten.
İyi günler, kimse yardımcı olmamış veya olamamış, sorun harddiskteymiş, eski harddiskimi takıp denediğimde çalıştığını gördüm. Bilgilendireyim dedim.:)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı