Çözüldü FreeDOS Windows 10 kurulumunda "Windows bu diske yüklenemez" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fidelcastro

Centipat
Yer
Ankara
Yeni FreeDOS laptopa Windows 10 kurmak istiyorum fakat sürücü oluşturulmuyor. Video ve fotoğrafı ekledim. Çözümü nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• IMG-20201229-WA0036.jpg
    IMG-20201229-WA0036.jpg
    121,6 KB · Görüntüleme: 48
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Öyle bir seçenek yok hocam.
Altta biçimlendir var. İlk önce biçimlendire basıp, sonra sile basmayı deneyebilirsiniz. İki disk için de uygulayın. Burada başka yöntemler belirtilmiş.

Yeni FreeDOS laptopa Windows 10 kurmak istiyorum fakat sürücü oluşturulmuyor. Video ve fotoğrafı ekledim. Çözümü nedir?

Biçimlendirdin mi?
Eğer yaptıysan o ekranda Shift +F10 yap CMD açılacak oraya sırasıyla şu komutları gir.

Kod:
diskpart.
list disk.
select disk x (x burad senin diskinin sayısıdır yukarıdaki komuttan sonra yazar)
clean.
convert y (y yerine uefi kuracaksan gpt legacy kuracaksan mbr yazıp cmd yi kapatıp yenileye bas)

Bunlardan sonra kurabilirsin.

Teşekkürler hocam hemen deniyorum.
Biçimlendirdin mi?
Eğer yaptıysan o ekranda Shift +F10 yap CMD açılacak oraya sırasıyla şu komutları gir.

Kod:
diskpart.
list disk.
select disk x (x burad senin diskinin sayısıdır yukarıdaki komuttan sonra yazar)
clean.
convert y (y yerine uefi kuracaksan gpt legacy kuracaksan mbr yazıp cmd yi kapatıp yenileye bas)

Bunlardan sonra kurabilirsin.
Hocam oldu mu? Yapabildiniz mi?

Geri
Yukarı