FreeDOS Windows 10 yüklenmiyor

Caner Ülken

Hectopat
Yer
Evinde sakince davul çalıyor.
Daha fazla  
Meslek
Dijital Pazarlama Uzmanı
Arkadaşlar merhaba.

Geçenlerde 6.000₺ bütçe ile sistem tavsiyesi başlığında bir konu açmıştım ve forumdan bir arkadaşın önerisi üzerinde Teknobiyotik'ten p2.5 sistemi satın aldım. Parçaların montajını gerçekleştirdim, RAM hızlarını değiştirdim. En son Windows 10'u USB'den yüklemek isterken aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. Bunun nedeni ne olabilir? Ne yapmam lazım? Windows'u yüklemeye çalıştığım SSD'yi görmüyor diyorum ama BIOS'ta tüm parçalar görülmekte. RAM hızlarını defaulta getirdim hala aynı durumda. Anakart Gigabyte B450M-S2H. BIOS sürümü güncel sayılır. Bana gelen modelin BIOS sürümü F50, en son sürücü de zaten F51. bütün gece bununla uğraştım USB'yi baştan yazdım yine olmadı. Şimdi ofisten yazıyorum. İş çıkışı eve gittiğimde önerilerinizi deneyeceğim.

1591950037873.png

Güncelleme: BIOS update de yapıldı. BIOS son sürümde fakat hala aynı hatayı almaktayım.

Son düzenleme:
RAM hızı anakartı destekliyor mu? Anakartın desteklemediğinden fazla bir hıza aşırtıysanız bu hatayı alabilirsiniz stock hızla format atmayı deneyin. Konuyuda ara sıra öne çıkar deyin forumun çok aşağısında kalmış.

Zaten hazır sistem aldım. Sadece kurulumunu ben yaptım. RAM hızlarını default olarak da denedim. Hala aynı. Şu an Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum'daki talimatlara göre deniyorum. Daha önceden hiç freedos sistemde böyle bir şeyle karşılaşmadım. İlk defa başıma böyle bir durum geldi.

Karekodla aratınız mı çözüm önerilerini.
sorunun nedeni olarak microsoft destek, sürücülerin güncel olmamasından kaynaklı olabilir diyor fakat freedos sistemde ne sürücüsü :) Windows 10 Kurulumu Talimatlarındaki her şeyi denedim. En son denediğim Windows'un kendi sitesinden medya oluşturma aracı ile sadece başarabildim. Sorunun nedenini hala bilmiyorum çünkü daha 2 hafta önce kendi sistemime, yine aynı USB ve bu bilgisayara kurmak istediğim medya ile windows'u kurmuştum. Ama sonunda sorunu hallettim. Teşekkürler ilginiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı