Freelance grafik tasarım tavsiyeleri

BatuARASS

Centipat
Daha fazla  
Ortalama düzeyde Adobe Illustrator ve Corel Draw bilgim var. Daha önce çevrem için Instagram post (reklam), kartvizit ve logo gibi ufak işler yaptım. Önümüzdeki ay üniversiteye başlıyorum. Bölümüm grafik tasarım. Hem ek gelir hem de kendimi geliştirme amaçlı freelance çalışacağım. Şu an kendime ufak bir portfolyo hazırlıyorum. Freelance tasarım siteleri, siteler hakkında ve genel tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalama düzeyde Adobe Illustrator ve Corel Draw bilgim var. Daha önce çevrem için Instagram post (reklam), kartvizit ve logo gibi ufak işler yaptım. Önümüzdeki ay üniversiteye başlıyorum. Bölümüm grafik tasarım. Hem ek gelir hem de kendimi geliştirme amaçlı freelance çalışacağım. Şu an kendime ufak bir portfolyo hazırlıyorum. Freelance tasarım siteleri, siteler hakkında ve genel tavsiyeleriniz nelerdir?
Herhangi bir sitede müşteri bulduğunda "whatsapp yok mu burası kastı" derse paranın %50'si önden çalıştığını belirt, o whatsapp konusu hızlı kapanır.

Sınırsız revizyon verme, örnek tasarım isteyene özel olarak tasarım yapma, müşteriyle gereksiz samimiyet kurma sonra karşısında arkadaşı varmış gibi davranıyor o yüzden mesafeni koru. Ayrıca portfolyona kurumsal çalışmalar da eklemeyi unutma, nispeten küçük çaplı işletmelere iş yapma olasılığın artıyor.

Geri
Yukarı