Freelance işler için TRX40 iş istasyonu tavsiyesi

MkNStR

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Firmalara freelance olarak proje üreterek geçimimi sağlıyorum.

3DS MAX üzerinden tasarım, ayrıca Premiere Pro ve After Effects kullanarak video editlemek için bir iş istasyonu kurmak istiyorum. PCI-X GEN4 olacağı için seçimimi AMD'den yana yapmak istiyorum.

X570 platformu ile iş istasyonu kurulabilir ancak bu sistemi en az 5 sene daha değiştirmeyeceğim için Quad Channel bellek desteği sunan 3. nesil Threadripper platformunu düşünüyorum. 3600mhz 4x16gb DDR4 bellek kullanacağım. İlk etapta 32 çekirdekli 3970x tercih edeceğim. Sonrasında 64 çekirdekli upgrade edebilirim.

Eğer bir iki sene sonra aynı platforma 128 çekirdekli bir model gelirse tercihim bu yönde olabilir.

Bu sebeple alabileceğim en iyi anakartı almak istiyorum. Geçenlerde izlediğim MSI Creator TRX40 ilgimi çekti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durmaksızın 7/24 render alacağım günler olacak. M.2 'ler dahil chipset ve 6 fazlı 70A VRM'leri aktif olarak soğutmaya yarayan ısı borulu soğutma sistemi bu iş için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

9 adet PWM fan çıkışı sayesinde büyük bir kasa tercih edip sistemin soğutmasını destekleyebilirim. Kutudan M.2 Expander aparatı çıkması artı bir özellik. 4K videolar üzerinden çalışırken bol bol alana ihtiyaç olacak.

Sorularıma gelecek olursak,

1. Bir süredir araştırıyorum ve ihtiyaçlarım için TRX40 platformundan daha iyi seçenek olduğunu sanmıyorum. Doğru mu?
  2. Anakart seçimim hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Uzun soluklu bu sistem için önerebileceğiniz başka model var mı?
  3. Ödemenin büyük kısmını taksitle yapacağım. Satın alma kısmını nereden yapmamı önerirsiniz?
  4. Ekran kartı olarak senelerdir sorunsuzca kullandığım MSI GTX 1070 GAMING X ekran kartını kullanacağım. Ancak bellek kapasitesi yüzünden ilerde 2080 Ti ve Quadro gibi çözümlere yönelmeyi düşünüyorum. Bu konuda da tavsiyelerinize açığım.

Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Bence güzel düşünmüşsün.
Ekran kartını arttırman gerekecek o kesin.
Anakart güzel 👍
İşlemci seçimide iyi
Taksit konusunda Vatan Bilgisayar fark almıyor, diğerler siteler alıyor.

4. Sorudan başlayayım, mevcut kartın ile devam et bence de fakat RTX 2080 Tİ' ye yatırım yapma RTX 3080'ler çıkacaktır 2020 içinde onlara yönelirsin direk.

1- TRX40 platformu, giriş seviyesi Workstation sistem için ideal seçim.

2- Anakart seçimi güzel. Alternatif olarak önerilebilecek daha üst seviyede bir model yok.

3- Vatan, Hepsiburada, İtopya, Amazon TR, İncehesap vs.

4- Bütçe varsa Quadro daha performanslı olur ama bütçe kısıtlı ise RTX 2080 Ti öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı