FreeSync açılmalı mı?

• Konuyu başlatan Livo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 725

Livo

Decapat
Makaleler
2
Yırtılmayı engellediğini biliyorum ama yırtılma olmuyor hiç Hertz'i 100'lere düşürüyor ve kastığını hissediyorum illa açmam gerekiyor mu?

Eğer düşürüyorsa niye açıyorsunuz ki? Ekran kartınıza monitörünüze ve kullandığınız kabloya bağlı. Monitörünüz ve ekran kartınız destekliyorsa (zaten monitör destekliyor sorduğunuza göre) ve DisplayPort kablosu kullanıyorsanız açabilirsiniz. Ama sorun çıkartıyorsa açmaya gerek yok.
Mesela ben şimdi kapattım hiçbir işime yaramadığı için. Ekran kartım NVIDIA kablo HDMI.
Edit: Benim kart ile çalışıyormuş:

1698171281871.png

FPS oyunlarında insanlar kapalı kalmasını öneriyor ama diğer oyunlarda açık veya kapalı önemli değil ama dediğim gibi FPS oyunlarında takıldığını hissediyorum.
Pek bir sorun yarattığını görmedim. Hep açık tutuyorum açıkçası. Bir de bende mi oluyor bilmiyorum kapalıyken lolde ekranın sağında bazen kare kare renk karmaşası oluyor yırtılma dedikleri o galiba açıkken sorun olmuyor.

Eğer düşürüyorsa niye açıyorsunuz ki? Ekran kartınıza monitörünüze ve kullandığınız kabloya bağlı. Monitörünüz ve ekran kartınız destekliyorsa (zaten monitör destekliyor sorduğunuza göre) ve DisplayPort kablosu kullanıyorsanız açabilirsiniz. Ama sorun çıkartıyorsa açmaya gerek yok.
Mesela ben şimdi kapattım hiçbir işime yaramadığı için. Ekran kartım NVIDIA kablo HDMI.
Edit: Benim kart ile çalışıyormuş:

Eki Görüntüle 1988804

NVIDIA'nın kullandığı G-Sync hocam AMD FreeSync.

Pek bir sorun yarattığını görmedim. Hep açık tutuyorum açıkçası. Bir de bende mi oluyor bilmiyorum kapalıyken LoL'de ekranın sağında bazen kare kare renk karmaşası oluyor yırtılma dedikleri o galiba açıkken sorun olmuyor.

Yırtılma bu hocam.

1698171649596.png

Yeni konular

Geri
Yukarı