Freesync açınca input lag artar mı?

bthnkrtll

Kilopat
Başlıkta da belirttiğim üzere, FreeSync açınca input lag artar mı, azalır mı? Teşekkür ederim şimdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Artar ancak FPS sabitlerseniz daha az artış olur. Örnek veriyorum 144 Hz bir monitörde gsync açıp FPS'i 138'e sabitlerseniz input lag minimuma iner. Bunların üstüne artı olarak vsync açarsanız 1ms civarı daha input lag gecikmesi ekler. Bunların en iyi testlerini Blur Busters | Everything Better Than 60Hz ve Battle(non)sense bu siteler yapar biraz incelerseniz anlayacaksınız.

Artar tabii. Eğer kartınız rx 5700 ya da rx 5700xt ise Chill kullanarak Input Lag'ı en az seviyeye getirebilirsiniz. Şahsen ben öyle kullanıyorum. Ne görüntüden kısıyorum ne de performanstan.
Yapmanız gereken min değeri 144, maks değeri 144.
Global ayarlardan yapabilirsiniz böylelikle her oyunda aktif olur. Mouse monitör keskinliği aşırı derecede tatminkar. Ben sürekli fps oynayan birisiyim bununda özellikle altını çizmek isterim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı