FreeSync açınca parlaklık git gel yapıyor

Beholster

Hectopat
FreeSync destekli bir monitör aldım ve FreeSync sanırım açıldığında Hz değerini GPU'dakine eşitliyormuş. Fakat bende bu Hz değerleri değişkenlik gösterirken ekranın parlaklığı git gel, yanıp sönme gibi hareketler yapıyor. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeSync destekli bir monitör aldım ve FreeSync sanırım açıldığında Hz değerini GPU'dakine eşitliyormuş. Fakat bende bu Hz değerleri değişkenlik gösterirken ekranın parlaklığı git gel, yanıp sönme gibi hareketler yapıyor. Çözümü var mıdır?

Monitörün Hz(frekans) değerinden fazla FPS aldığın zaman ekranda görülebilecek kırılma ve yırtılmalar görülmesin diye oluşturulmuş bir teknoloji.
Açtığın zaman ekran kartı ve monitör senkronize çalışıyor teoride bu şekilde. AMD'de genelde bu tarz şeyler driver sürümleriyle alakalı olabiliyor eğer son sürümü falan kurduysanız. Kaldırıp WHQL sürüm kurmanızı tavsiye ederim.

Bir de hangi monitörü kullanıyorsunuz?

Ekran kartınızı yazar mısınız?
RX 580 Armor 8gb (linki yok ben 1600tlye almıştım fiyatları çok artmış.) monitör de https://www.hepsiburada.com/msi-opt...full-hd-curved-oyuncu-monitor-p-HBV00000OCR45, MSI RX580 ARMOR 8G OC 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da yani dediğim gibi ekran kartım bu fakat ben bu kadar pahalıya almadım ve OC özelliği sanırım yoktu.
Eğer sorun düzelecekse Dispalyport kablo alabilirim aldığım 2.monitor bu sanırım VA panel sıkıntılı.
Monitörün Hz(frekans) değerinden fazla FPS aldığın zaman ekranda görülebilecek kırılma ve yırtılmalar görülmesin diye oluşturulmuş bir teknoloji.
Açtığın zaman ekran kartı ve monitör senkronize çalışıyor teoride bu şekilde. AMD'de genelde bu tarz şeyler driver sürümleriyle alakalı olabiliyor eğer son sürümü falan kurduysanız. Kaldırıp WHQL sürüm kurmanızı tavsiye ederim.

Bir de hangi monitörü kullanıyorsunuz?
MSİ OPTİX G24C4 144Hz 1ms

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı