Çözüldü FreeSync için DisplayPort Şart mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NeanCartel

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, şu sıralar monitör bakınıyorum ve ekran kartım AMD RX 580 olduğu için FreeSync özelliğini aktif kullanmak istiyorum. Çok anlamıyorum ama forumda çok muhabbetini gördüm, etkili bir FreeSync için özellikle DisplayPort'lu monitöre yönelmek doğru mu? Mesela Acer SA230ABI ve Samsung LC24f390FHMXUF gibi ürünler sizler tarafından çok öneriliyor fakat ikisinde de DisplayPort yok, bunu dikkate alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, AMD ekran kartları için DP şart değil. Monitörün HDMI ile FreeSync desteği varsa kullanılabiliyor. Bu monitörlerde sadece HDMI çıkışı olduğu için FreeSync uyumludur.
Monitörde Freesync yazıyor ise gerisini kafanıza takmanıza gerek yok. Kendisindeki mevcut bağlantı ile Freesync kullanıldığı anlamına gelir.
Tabi DP olan monitör olur ise daha iyi olur. Sonuçta DP kabloyu bulmak yüksek versiyon HDMI kablo bulmaktan daha kolay.

Son düzenleme:
Merhaba, Lenovo 700 Ideapad kullanıcısıyım. NVIDIA GE-FORCE GTX 950M (4GB) ekran kartım var.
Laptop'da HDMI çıkışı var, Display Port çıkışı yok. 75Hz (1ms gecikmeli) monitör bakıyorum. Hangi monitörleri alabilirim, HDMI ile bağlanacağımdan Freesync çalışır mı yoksa illa Display Port mu olmalı?

Yeni konular

Geri
Yukarı