FreeSync kullanmak için AMD ekran kartı alınır mı?

bcyazici

Hectopat
ViewSonic XG2401 144Hz FreeSync monitörüm var. Bilgisayarımda şu anda GTX 970 ekran kartı ve i5 6600K işlemci var bunları geliştirmek istiyorum. FreeSync kullanmak için AMD ekran kartı ve işlemci almak mantıklı mı? Yoksa FreeSync özelliğini kullanmadan Intel işlemci ve NVIDIA ekran kartıyla devam mı etmeliyim? Önerilerinize parça tavsiyeleri de ekleyebilirseniz sevinirim. Bütçem 3000-3500 TL civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
O monitör ile G-Sync açılıyor. 970 ile G-Sync kullanabilirsin zaten de sanırım Freesync ile G-Sync kullanmak için 1000 serisi kartınız olması lazımmış en az.

O monitör ile G-Sync açılıyor. 970 ile G-Sync kullanabilirsin zaten de sanırım Freesync ile G-Sync kullanmak için 1000 serisi kartınız olması lazımmış en az.

Black Friday'i bekleyip GTX 1660ti- i5 9400f yada RTX 2060- i5 9600k ikilisinden birini yapacağım sanırım.

AdaptiveSync varken gereksiz diye düşünüyorum ancak soru bana pek mantıklı gelmedi şimdi monitör öyle olsa da olmasa da upgrade mi yapacaksın? Yoksa "bu monitör için yapmalı mıyım? yapmamalı mıyım?" diye soruyorsun? Hangisi?

AdaptiveSync varken gereksiz diye düşünüyorum ancak soru bana pek mantıklı gelmedi şimdi monitör öyle olsa da olmasa da upgrade mi yapacaksın? Yoksa "bu monitör için yapmalı mıyım? yapmamalı mıyım?" diye soruyorsun? Hangisi?
Her türlü upgrade yapıcam. Freesync'i sadece amd kartı destekliyor diye biliyordum artık nvidia ekran kartları da destekliyormuş. Sorum bunun üzerineydi. Freesync kullanmak için amd ekran kartı almalı mıyım diye? Sanırım 1660ti-rtx 2060 ikilisinden biri ve i5 9400f alacağım.

Her türlü upgrade yapıcam. Freesync'i sadece amd kartı destekliyor diye biliyordum artık nvidia ekran kartları da destekliyormuş. Sorum bunun üzerineydi. Freesync kullanmak için amd ekran kartı almalı mıyım diye? Sanırım 1660ti-rtx 2060 ikilisinden biri ve i5 9400f alacağım.
1660 Super / 1660 Ti ve R5 3600 al tadından yenmesin 👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı