Freesync mönitörde hangi kablo kullanılmalı?

PÜSÜK

Decapat
  • MSI GTX 1050 Ti
  • MSI B450M PRO VDH
  • Ryzen AMD 3 2200G
  • Viewsonic VX2457 1MS 23.6
Arkadaşlar ben kasama HDMI kablo ile 75 Hz baglı şu anda ama display kablosu ile baglansam görüntüde farklılık yaşar mıyım? Gerek var mı ya da?

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 TI bağlıyken FreeSync kullanamazsın. Kabloyu anakarta takıp o şekilde çıkış alarak FreeSync kullananlar var fakat ben önermiyorum.

HDMI veya Display Port ile bağlanıyor. Bende 2400G var bağlayıp oyuna girince görüntü sapıtıyor, karıncalanıyor falan, olmadı yani. Zaten 1060 aldım artık kullanamam. FastSync işimi görüyor.

1050 TI bağlıyken FreeSync kullanamazsın. Kabloyu anakarta takıp o şekilde çıkış alarak FreeSync kullananlar var fakat ben önermiyorum.

HDMI veya Display Port ile bağlanıyor. Bende 2400G var bağlayıp oyuna girince görüntü sapıtıyor, karıncalanıyor falan, olmadı yani. Zaten 1060 aldım artık kullanamam. FastSync işimi görüyor.
Yani hdmi kablosuyla kullanmaya devam mi edim.
Fark etmiyor. İkisinde de FreeSync kullanabilirsin. DP, daha güncel ve daha kaliteli bir teknolojidir. Halihazırda HDMI kablonuz varsa masraf yapıp DP almanıza gerek yok.
Evet HDMİ var şuan tek ama DP ile daha iyi görüntü alırsın gibi şeyler okudumda. Eger %5 bile farkettirse kafidir. Etmicekse gerek yok tabikide.

hocam bende yeni bir sistem düzdüm ve veviewsonic vx2457-mhd marka monitörü aldım freesync özelliği için. Fakat içinden DP kablosu çıkmadı. Sonra dp kablolu araştırmaya başladım ve pin sayısından dolayı sisteme zarar verdiğini okudum. Şuan hdmı dan bağlı bir sıkıntı yok ama oyunlarda takılmalar oluyor. Okuduklarımdan sonra dp kablo almaya da hiç niyetim yok önere bileceğiniz freesync özelliği olan hdmı kablosu varmı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı