Freesync ve G-SYNC Monitörler

Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç kişiye sorduğumda beynimde şöyle bir algı oluştu, ekran kartım AMD olmazsa monitörün FreeSYNC olması bir şey değiştirmez, ekran kartım Nvidia olmazsa monitörün GSYNC olması bir şey değiştirmez. Bunlar doğru mudur? Aklımda 1060 6GB almak vardı, FreeSYNC monitörlerin daha ucuz olması beni biraz AMD'ye çekti doğrusu biraz bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Desteklenen AMD kartlarında FreeSync, Nvidia kartlarda ise sadece G-SYNC kullanabilirsiniz. GTX 1060 için FreeSync bir monitör aldığınızda monitörün sadece FreeSync özelliğini kullanamazsınız. İleride AMD bir ekran kartı alırsanız ve monitör değişmezse gene işinize yarar. Yani illa alınmayacak diye bir şey yok. Sadece kullanamazsınız.

GTX 1050 Ti ve Freesync monitörüm var ve açıkçası G-Sync pahalı olduğu için gidip düz mönitör almak mantıksız geldi. Şuan uygun Vega 56 bulsam alacağım ama bulamıyorum. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı