FreeSync ve HDR ne işe yarar?

mehmetickalu

Picopat
HDR ile ilgili bir fikrim yok, freesync açınca hz değişken oluyorsa bunu el ile de ayarlayıp sabitleyebilirsin. Bana kalırsa hikayeli oyunlar dışında freesync açmanı önermem. Fps oyunlarında input laga sebep olabilir (eğer fazla fps alabilecek bir donanımın varsa). Kullandığın sistemi yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.
Mesela ben 130fps aldığım bir oyunu 144hz ile freesync açık oynayabilir miyim? Sıkıntı olur mu?

KS
HighTechLowLife

HighTechLowLife

Hectopat
HDR ile ilgili bir fikrim yok, FreeSync açınca Hz değişken oluyorsa bunu el ile de ayarlayıp sabitleyebilirsin. Bana kalırsa hikayeli oyunlar dışında FreeSync açmanı önermem. FPS oyunlarında input laga sebep olabilir (eğer fazla FPS alabilecek bir donanımın varsa). Kullandığın sistemi yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Bu dediğini Cyberpunk ve metro da deneyeceğim eve geçince çünkü bu iki oyunda monitörü aldıktan sonra tuhaf bir kasma oldu ama mouse kasıyor gibi. Sistem 5700XT R53600.

manqueller

Centipat
Mesela ben 130fps aldığım bir oyunu 144hz ile freesync açık oynayabilir miyim? Sıkıntı olur mu?
oynayabilirsin tabii niye sıkıntı olsun ki.
Bu dediğini Cyberpunk ve metro da deneyeceğim eve geçince çünkü bu iki oyunda monitörü aldıktan sonra tuhaf bir kasma oldu ama mouse kasıyor gibi. Sistem 5700XT R53600.
aynı sistem bende de vardı, benimki daha çok shuttering problemiydi. Fps yüksek olsa bile kasma hissiyatı veriyor ve titremeler oluyordu.

Yukarı