Freesync vs G-sync

144 HZ Freesync olan bir monitör al başka bişey düşünme. Bu ikili ile oyunları yağ gibi oynayacaksın. Sakın 75 HZ monitör alma 144 HZ'in hazzı çok farklı. Oyun menülerinin geçiş farkı bile insanın içini açıyor:)

Aynen böyle bir sorun var. Benim ilk monitörüm ASUS VG248QE 1 Ms 144 Hz idi. Fakat ekran kartı sürekli 144 FPS veremediği durumlarda, FPS 100 gibi değerlere düştüğünde kasma hissi oluşturuyordu. Bende AOC G2460PG 1 Ms 144 Hz G-Sync monitörü aldım. Sorunum düşük FPS' lerde ki bu kasma durumu düzeldi. Fakat FPS 144 Hz' yi aşma durumunda hala yırtılma denen olaylar var. Bunu çözemedim. :D
144 FPS yukarısı gereksiz zaten:) Kare hızı sabitleyicisi ile FPS'yi 144'e kitleyebilirsin. Böylece yırtılma olmaz.

144 HZ Freesync olan bir monitör al başka bişey düşünme. Bu ikili ile oyunları yağ gibi oynayacaksın. Sakın 75 HZ monitör alma 144 HZ'in hazzı çok farklı. Oyun menülerinin geçiş farkı bile insanın içini açıyor:)

144 FPS yukarısı gereksiz zaten:) Kare hızı sabitleyicisi ile FPS'yi 144'e kitleyebilirsin. Böylece yırtılma olmaz.
Hocam işte ben de şunu diyorum, FreeSync monitör alırsam ekran kartını amd almak zorunda kalacağım. Rx 580ler falan da beni tedirgin etti biraz, o yüzden kararsız kaldım.

Hocam işte ben de şunu diyorum, FreeSync monitör alırsam ekran kartını amd almak zorunda kalacağım. Rx 580ler falan da beni tedirgin etti biraz, o yüzden kararsız kaldım.
Ben RX 580 kullanıyorum, 2k çözünürlükte ultra ayarlarda en son çıkan oyunları bile 80-100 FPS arası oynatıyor. Senin elinde ne kart var?

Ben RX 580 kullanıyorum, 2k çözünürlükte ultra ayarlarda en son çıkan oyunları bile 80-100 FPS arası oynatıyor. Senin elinde ne kart var?
Ben yeni sistem toplayacağım, GTX 1060'ın testlerde RX 580'ten daha iyi olduğu söyleniyor o yüzden Nvidia tarafına kaymıştım biraz. Parçaları uyumlu almak istiyorum ki verdiğim parayı sistemde son derece verimli kullanayım. O yüzden böyle monitördü, ekran kartı uyumuydu, hepsini araştırıyorum.

1060 kesinlikle 580'den daha iyi değil. AMD driver güncellemeleri ile 580'ni çok geliştirdi. Üstelik AMD'nin en sevdiğim yanı seneler geçsede herhangi bir modelini driver ile performansını arttırmaya devam ediyor, ama Nvidia'da böyle bir özellik yok kartını geliştirmez. Nvidia sadece oyunlara özel driver çıkartıyor.

1060 kesinlikle 580'den daha iyi değil. AMD driver güncellemeleri ile 580'ni çok geliştirdi. Üstelik AMD'nin en sevdiğim yanı seneler geçsede herhangi bir modelini driver ile performansını arttırmaya devam ediyor, ama Nvidia'da böyle bir özellik yok kartını geliştirmez. Nvidia sadece oyunlara özel driver çıkartıyor.
Ben akıcı bir şekilde oyunları oynasam yeterli açıkçası. Donma, kasma, kamera dönüşlerinde falan ekranın pürüzlü olması titremesi, net görünmemesi gibi sorunları yaşamadan oyunları oynarsam bana yetecektir, yoksa 1060 ve RX 580'in 3-4 fps farkı beni pek de ilgilendirmiyor, ki marka fanboyu değil, işini hangi taraf iyi yapıyorsa onun taraftarıyımdır. Sanırım RX 580 ve Ryzen tarafında bi sistem kuracağım, uygun bir FreeSync monitörle de işi çözmek istiyorum, umarım iyi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı