FreeSync vs G-Sync

Zippo

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Sıfırdan 1440P 144Hz monitörlü bir sistem toplamaya çalışıyorum. Çoğunlukla oyun ancak zaman zaman render ve yayın için de kullanılabilir. Sistem toplama bölümünde de konum var ancak sistemin geri kalanı için ekran kartı ikilemini çözmem gerekiyor :)

İşlemciyi Ryzen 7 3700X düşünüyorum. Ancak ekran kartına karar veremedim bir türlü. Diğer parçalar da henüz seçilmedi ama onları ekran kartına karar verdikten sonra daha hızlı halledebilirim.

RTX 2080'e çıkmamak şartıyla bütçeyi fazla sorun etmiyorsanız;

- RTX 2070 Super ve gerçek G-Sync uyumlu bir monitör mü? (Buna karar vermem durumunda model olarak uygun fiyatlı olanına yöneleceğim. Zotac olabilir.)

Yoksa.

- Saphhire RX 5700 XT ve FreeSync uyumlu bir monitör mü?

5700XT ve FreeSync monitör bütçeyi acayip rahatlatıyor farkındayım ama NVIDIA ve G-Sync kalitesinden bu bütçede vazgeçecek olmak da beni bu ikilemde bırakıyor.
Nedenleriyle birlikte yönlendirebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten bilgisayarin iyi bir bilgisayar olacagi icin G-Sync ya da Free Sync kullanmana gerek kalmaz G-Sync monitor alırsan FreeSync'ye nazaran 500 TL daha pahaliya gelir. Bence FreeSync bir monitor al zaten normal bir Gaming monitorde genelde oluyor hem.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 5700XT Nitro+ ve iyi bir Freesync monitör almak daha mantıklı geliyor. Kötü soğutmalı bir 2070 süper yerine en iyi soğutmalı RX 5700XT almış olursunuz ve bütçeniz rahatlar. Performansları neredeyse aynı zaten.
@Doğaçç Bu sisteme 1080P monitör mü öneriyorsunuz ? Bence en az 2K lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı