freetprog.dll hatası

1bjksametbjk1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopumun yaklaşık 1 aydır fanı son hızda çalışıyordu ve başlat menüsünü bile açamayacak derecede ağırlaşmıştı. Ben de virüs taraması yaptım, "AppData/Roaming/Microsoft/freetp/freetprog.dll" konumunda virüs tespit etti. Microsoft klasörü içinde Crypto isminde bir klasör buldum ve madencilik virüsü sanıp hepsini sildim ancak sanırım aynı isimde sistem dosyaları varmış. İnternette freetprog.dll dosyasını bulamadım. Bu dosyanın eksikliğinden dolayı Run.dll hatası aldığımı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, laptopumun yaklaşık 1 aydır fanı son hızda çalışıyordu ve başlat menüsünü bile açamayacak derecede ağırlaşmıştı. Ben de virüs taraması yaptım, "AppData/Roaming/Microsoft/freetp/freetprog.dll" konumunda virüs tespit etti. Microsoft klasörü içinde Crypto isminde bir klasör buldum ve madencilik virüsü sanıp hepsini sildim ancak sanırım aynı isimde sistem dosyaları varmış. İnternette freetprog.dll dosyasını bulamadım. Bu dosyanın eksikliğinden dolayı Run.dll hatası aldığımı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

En temizi format at. Virüsün o kadar kolay kalkacağını sanmam.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin. Olmazsa temiz kurulum öneririm ben de.

Ayrıca şunu da söyleyeyim, bir DLL eksikliği sebebiyle hata alırsanız bunun çözümü internetten ilgili dosyayı indirip sistem klasörüne atmak değildir. Bu işlem daha başka sorunlara da yol açacaktır.

Ayrıca buradaki işlemleri de deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Acaba sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorun benim bilgisayarımda da mevcut.

Geri
Yukarı