Frelance yazılımcılar ne kadar kazanır?

full stack ömer

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben 1 yıl kadar bir süre C# ASP.NET eğitimi aldım. Freelance olarak sektöre bir girizgah yapmak istiyorum. Sorum buradan sonra başlıyor.

2024 yılı için güncel olarak bir freelance web yazılımcısı aylık ne kadar kazanır. Kurumsal web uygulaması, e ticaret sitesi vs. proje başı minimum ve maksimum kaç TL ya da USD ücret alır?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Herhangi bir belgeniz, sertifikanız yok ise çok bir şey kazanamazsınız sizin gibi çok dil bilip sertifikası olmayanlar var çünkü. Firmalar sertifikalı insanlarla işbirliği yapmayı tercih ediyor genelde.

Herhangi bir belgeniz, sertifikanız yok ise çok bir şey kazanamazsınız sizin gibi çok dil bilip sertifikası olmayanlar var çünkü. Firmalar sertifikalı insanlarla işbirliği yapmayı tercih ediyor genelde.
Sertifikamı bekliyorum. Temel programlama sertifikam var ama uzmanlık sertifikası henüz hesaplanmadı.

Herhangi bir belgeniz, sertifikanız yok ise çok bir şey kazanamazsınız sizin gibi çok dil bilip sertifikası olmayanlar var çünkü. Firmalar sertifikalı insanlarla iş birliği yapmayı tercih ediyor genelde.

Freelance yaparken illa şirket ile anlaşmanıza gerek olmadığından iyi bir yazılımcıysa ve reklamı iyi yaparsa ortlamanın belki biraz daha üstünde kazanabilir diye düşünüyorum. Fakat freelance süreklilik gösterebilinecek bir iş değil çok fazla.

Freelance yaparken illa şirket ile anlaşmanıza gerek olmadığından iyi bir yazılımcıysa ve reklamı iyi yaparsa ortlamanın belki biraz daha üstünde kazanabilir diye düşünüyorum. Fakat freelance süreklilik gösterebilinecek bir iş değil çok fazla.

Şirket ile anlaşmak derken şirkette işe girmekten bahsetmiyorum hocam. Yaptığı her proje bir iş birliği sayılır bu projede o freelancer ile anlaşması için bu tarz sertifikalar isteyebilir çoğu şirket zamanın boşa harcanmaması açısından.

Referans olarak bir kaç web sitesi göstersem?
Örneğin kendim için kişisel ya da kurumsal web sitesi ve de yakınlarımdan bir iki kişi için ücretsiz ya da cüzi bir miktar karşılığında web site kurup daha sonra bunları referans göstersem olmazmı sizce? Footer kısmında zaten adım yazacak

Şirket ile anlaşmak derken şirkette işe girmekten bahsetmiyorum hocam. Yaptığı her proje bir iş birliği sayılır bu projede o freelancer ile anlaşması için bu tarz sertifikalar isteyebilir çoğu şirket zamanın boşa harcanmaması açısından.

Yeni konular

Geri
Yukarı